26 marca 2008
-
Giełda w dół
Wszystkie indeksy spadły w środę po tym jak pojawiły się informacje o spadku zamówień na produkowane w USA dobra trwałe. Dodatkowo wciąż wzrastające ceny ropy umacniają przekonanie wielu inwestorów, że gospodarka USA jest już w stanie...
Gospodarka -
Przegraliśmy z USA
Polska przegrała ze Stanami Zjednoczonymi 0:3 (0:2) w towarzyskim meczu piłkarskim, rozegranym w Krakowie. Bramki zdobyli Carlos Bocanegra, Oguchi Onyewu i Eddie Lewis.
Życie -
"Policja czekała na Petera V."
Zatrzymany w niedzielę pod zarzutem prania brudnych pieniędzy Peter V., przyjechał do Polski niedawno, a nie przed kilkoma miesiącami - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. Policja starannie przygotowała jego...
Kraj -
Kanał telewizyjny NATO
NATO poinformowało, że zamierza uruchomić w Internecie własny kanał telewizyjny, aby poprawić swój wizerunek.
Życie -
"Prezydent nie wiedział, jakie zdjęcia będą w orędziu"
Prezydent nie wiedział, jakie zdjęcia będą ilustrowały jego orędzie nt. Traktatu Lizbońskiego - powiedział w TVN24 Jacek Kurski (PiS). Według niego, Lechowi Kaczyńskiemu "nie spodobało się", że wykorzystano wizerunek kanclerz Niemiec...
Kraj -
Prawnicza samoobrona
Wyrok Trybunału stwierdzający, że brak wpływu samorządu zawodowego notariuszy na egzaminy organizowane przez ministra sprawiedliwości jest niezgodny z Konstytucją pokazuje jak silne jest lobby chroniące nienależne przywileje zawodów...
ŻycieGospodarka -
List nowojorskiego geja do polskiego prezydenta
Nowojorski gej Brendan Fay przekazał konsulowi generalnemu RP w Nowym Jorku list z prośbą o spotkanie z prezydentem Lechem Kaczyńskim, który bez jego zgody wykorzystał zdjęcie z jego homoseksualnego ślubu w orędziu o Traktacie z Lizbony.
Świat -
Tymoszenko: nie ma mowy o ochłodzeniu stosunków
Premier Ukrainy Julia Tymoszenko odrzuciła sugestie o ochłodzeniu stosunków między Kijowem i Warszawą, spowodowane trwającymi od ponad trzech miesięcy ustaleniami, dotyczącymi spotkania szefów rządów obu krajów.
Świat -
Rady dla Sarkozych, jak zachowywać się u królowej
Francuska prasa wypisała zasady, zgodnie z którymi pierwsza para Francji - prezydent Nicolas Sarkozy wraz z żoną Carlą Bruni - ma zachowywać się u królowej brytyjskiej Elżbiety II.
Życie -
PE potępia Chiny, ale jest przeciw bojkotowi IO w Pekinie
Podczas debaty plenarnej w Parlamencie Europejskim eurodeputowani zapewnili o swojej solidarności z Tybetem, ale w większości byli przeciwni całkowitemu bojkotowi najbliższych igrzysk olimpijskich w Pekinie.
Świat -
Koniec embarga Rosji na polskie warzywa i owoce
Memorandum o bezpieczeństwie produktów pochodzenia roślinnego, podpisane w środę w Brukseli przez Komisję Europejską (KE) i Rosję, znosi ograniczenia na dostawy polskich warzyw i owoców na rosyjski rynek.
Gospodarka -
Sądzony w Hadze startuje do serbskiego parlamentu
Skrajny nacjonalista Vojislav Szeszelj, przywódca Serbskiej Partii Radykalnej, sądzony przez trybunał w Hadze za zbrodnie wojenne na obszarze dawnej Jugosławii, otwiera listę wyborczą swej partii na majowe wybory parlamentarne w Serbii.
Świat -
Premier Holandii: stanowisko UE ws. Tybetu musi być wspólne
UE musi mówić jednym głosem o Tybecie - przekonywał premier Holandii Jan Peter Balkenende, który podczas wizyty w Warszawie spotkał się ze studentami Collegium Civitas.
Kraj -
Lawina pytań ws. reformy służby zdrowia
Ponad 100 posłów wyraziło chęć zadania pytań dotyczących projektów ustaw mających zreformować służbę zdrowia, którymi w środę zajął się Sejm. Od rana w Sejmie trwa debata łączna nad siedmioma projektami ustaw, które dotyczą m.in....
Kraj -
Premier Holandii broni gejów przed Lechem Kaczyńskim
W czasie rozmowy z Donaldem Tuskiem premier Holandii Jan Peter Balkenende wyraził oburzenie ubiegłotygodniowym orędziem prezydenta Polski, w którym wykorzystano fragment ceremonii ślubu gejowskiego z Kanady – dowiedział się...
Tylko u NasMarcin Dzierżanowski -
PO: kolejny pakiet reform zdrowotnych za pół roku
Siedem ustaw dotyczących służby zdrowia to nie wszystko. W ciągu pół roku PO przedstawi kolejny pakiet - zapowiedzieli posłowie Platformy w odpowiedzi na zarzuty opozycji, że przedstawione projekty są niepełne.
Kraj -
Reforma studiów doktoranckich
Wprowadzenie standardów kształcenia na studiach doktoranckich razem z reformą szkolnictwa wyższego zapowiedziała podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Grażyna Prawelska-Skrzypek.
Życie -
Bogdanka na giełdę
Kopalnia Bogdanka może trafić na GPW w listopadzie lub grudniu 2008 roku, a z emisji akcji zarząd kopalni chce pozyskać około 500 mln zł - poinformował wiceminister skarbu Krzysztof Żuk.
Gospodarka -
Bandyci z Pruszkowa zostaną na wolności?
8 kwietnia warszawski sąd apelacyjny rozpatrzy zażalenie prokuratury na uchylenie aresztów wobec siedmiu pruszkowskich gangsterów, w tym dwóch jego bossów - ustalił „Wprost”.
Tylko u Nas -
Francja: dziesiątki zachorowań po zjedzeniu mięsa
Kilkudziesięciu Francuzów zachorowało po zjedzeniu mięsa skażonego pałeczkami okrężnicy (Escherichia coli). Objawy to przede wszystkim biegunka i zawroty głowy. Wśród chorych są dwie kobiety w ciąży - donoszą w środę francuskie media.
Świat -
Premier Brown rezygnuje z "Blair Force One"
Brytyjski premier Gordon Brown zrezygnował z zainicjowanych przez jego poprzednika Tony'ego Blaira planów zakupu samolotu pasażerskiego dalekiego zasięgu na potrzeby rządu i rodziny królewskiej.
Świat -
Sowińska: nie zamierzam rezygnować
Nie złamałam w żaden sposób złożonego ślubowania i nie zamierzam rezygnować ze swojej misji - powiedziała w środę rzecznik praw dziecka Ewa Sowińska, pytana, czy rozważa podanie się do dymisji.
Kraj -
Premier chce głosowania w sprawie ratyfikacji we wtorek?
Premier Tusk będzie namawiał marszałka Bronisława Komorowskiego, aby głosowanie nad projektem ustawy w sprawie ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego odbyło się w Sejmie w najbliższy wtorek - podały nieoficjalnie źródła zbliżone do Kancelarii...
Kraj -
Tybet: 135 zabitych, 1000 rannych, 400 zatrzymanych
Podczas dławionych przez Chiny protestów w Tybecie zginęło już 135 osób, 1000 odniosło obrażenia, a około 400 zostało zatrzymanych - oświadczył w środę przewodniczący tybetańskiego parlamentu na wygnaniu Karma Chophel.
Świat -
Ustawa o notariacie częściowo niezgodna z konstytucją
Nowelizacja Prawa o notariacie, która pozbawiła samorząd rejentów wpływu na kształt egzaminu notarialnego organizowanego przez ministra sprawiedliwości, jest niezgodna z konstytucją - orzekł w środę Trybunał Konstytucyjny.
Gospodarka -
Tysiące pożegnały senatora Mazurkiewicza
Kilka tysięcy osób wzięło udział w pogrzebie senatora PiS Andrzeja Tadeusza Mazurkiewicza, który w środę popołudniu odbył się w Jarosławiu (Podkapackie).
Kraj -
Streżyńska nadal za podziałem TPSA
Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska nadal chce przeprowadzić podział Telekomunikacji Polskiej na część hurtową i detaliczną, choć prowadzi z telekomem rozmowy na temat usprawnienia uwalniania pętli lokalnej, co jest...
Gospodarka -
Misztal dostanie list żelazny za milion zł
Poszukiwany międzynarodowym listem gończym były poseł Piotr Misztal uzyska list żelazny jeżeli do 15 kwietnia wpłaci milion złotych poręczenia majątkowego - postanowił Sąd Okręgowy w Krakowie.
Kraj -
Prezydencki projekt ustawy ratyfikacyjnej - niekonstytucyjny
Opinie konstytucjonalistów, jakimi dysponuje Platforma Obywatelska wskazują jednoznacznie, że prezydencki projekt ustawy w sprawie ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego jest niezgodny z konstytucją - powiedział szef klubu PO Zbigniew...
Kraj -
Ray Wilson i Stiltskin w Warszawie
9 maja w warszawskim klubie Progresja pojawi się Ray Wilson z formacją Stiltskin.
KulturaMuzyka -
Jon Krakauer o Afganistanie
Hollywoodzcy producenci planują ekranizację kolejnej powieści Jona Krakauera.
Kultura -
The Game wysoce kontrowersyjny
The Game zapowiedział, że jego ostatni album będzie wysoce kontrowersyjny.
KulturaMuzyka -
George Clooney wraca do pomidorów
Doug Sarine, producent remake'u horroru "Atak pomidorów zabójców", zamierza namówić George'a Clooneya do udziału w filmie.
Kultura -
Vinnie Jones z wampirami
Vinnie Jones, były piłkarz i od dekady aktor, zagra główną rolę w horrorze "Bleeding".
Kultura -
Białoruski Big Cyc
Solidaryzując się z opozycją na Białorusi, zespół Big Cyc nagrał w języku białoruskim utwór "Dyktator".
KulturaMuzyka -
Jubileusz Vavamuffin w Stodole
4 kwietnia w warszawskim klubie Stodoła odbędzie się wyjątkowy koncert zespołu Vavamuffin. Występ będzie sposobem na uczczenie pięciolecia działalności grupy.
KulturaMuzyka -
Polacy do broni?
Poseł Andrzej Czuma chciałby, aby każdy obywatel Polski, z wyjątkiem przestępców czy osób chorych psychicznie, mógł mieć prawo do posiadania broni palnej. Mało tego pozwolenia wydawałaby nie policja, ale organa administracji samorządowej.
ŻycieKraj -
Jak Ministry gra The Doors
28 marca do sklepów trafi nowe dzieło Ministry. Będzie to zestaw przeróbek zatytułowany "Cover Up".
KulturaMuzyka -
Łotwa: policja odnalazła chłopca uprowadzonego 16 lat temu
Łotewska policja poinformowała w środę o odnalezieniu 16-latka, który został uprowadzony, kiedy miał zaledwie półtora miesiąca.
Świat -
W czwartek spotkanie prezydent-premier
Premier Donald Tusk poinformował, że w czwartek w południe spotka się z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Rozmowa ma dotyczyć ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego.
Kraj -
Pijany noworodek; matce grożą 2 lata więzienia
Do 2 lat więzienia grozi kobiecie, która będąc pod wpływem alkoholu, urodziła w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej pijanego noworodka. Dziecko miało 0,6 promila alkoholu we krwi - poinformował w środę rzecznik świętokrzyskiej policji kom....
Kraj -
Stopy procentowe wyższe o 25 punktów
Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę posiedzeniu podniosła wszystkie stopy procentowe o 25 pkt. bazowych. Główna stopa NBP będzie na poziomie 5,75 proc. - podała RPP w środę w komunikacie.
Gospodarka -
Zjednoczenie Polskie podtrzymuje skargę na "Daily Mail"
Największa organizacja polonijna w Wielkiej Brytanii - Zjednoczenie Polskie (Federation of Poles in GB) podtrzymuje skargę do PCC (Press Complaints Commission) - instytucji rozpatrującej skargi na prasę - na gazetę "Daily Mail".
Świat -
Europarlament: protest przeciwko używaniu paralizatorów
Paralizatory nie powinny być stosowane przez policję i służby graniczne, bo są zbyt niebezpieczne dla ludzkiego życia – uważa europosłanka Genowefa Grabowska (SDPL). Jak powiedziała „Wprost", pracuje teraz nad specjalnym...
Tylko u Nas -
Tymoszenko o 100 dniach swego rządu
Premier Ukrainy Julia Tymoszenko oceniła w środę, że w ciągu pierwszych 100 dni działalności jej rządu udało się nadrobić zaległości i naprawić błędy, pozostawione przez poprzedników.
Świat -
Chiny: anty-CNN demaskuje "kłamstwa" zachodnich mediów
W Chinach ruszyła strona internetowa, nazwana anty-CNN, której zadaniem ma być demaskowanie "kłamstw" mediów zachodnich na temat wydarzeń w Tybecie.
Świat -
"Miller nie zadeptywał śladów zabójstwa Papały"
Staliśmy w miejscu, które wskazała policja, ani Leszek Miller, ani ja, nie zadeptywaliśmy śladów na miejscu zabójstwa Marka Papały w 1998 roku - zeznał w środę w warszawskim sądzie Zbigniew Sobotka (SLD), który, gdy dowiedział się o...
Kraj -
Jaruzelski: chcę szybkiego i jawnego procesu
Wojciech Jaruzelski, jeden z oskarżonych przez IPN za stan wojenny, podtrzymał przed sądem swoje wnioski, m.in. o przesłuchanie Michaiła Gorbaczowa i Margaret Thatcher. Jak dodał, zależy mu na jawnym i szybkim procesie.
Kraj -
Jaguar i Land Rover w hinduskich rękach
Amerykański koncern samochodowy Ford sprzedał w środę za 2,3 mld dolarów luksusowe brytyjskie marki Jaguar i Land Rover indyjskiej firmie motoryzacyjnej Tata Motors.
Gospodarka -
W niedzielę odsłonięcie pomnika ofiar katastrofy CASY
W niedzielę w Mirosławcu (Zachodniopomorskie) - w miejscu katastrofy samolotu CASA - zostanie odsłonięty pomnik, upamiętniający 20 żołnierzy Sił Powietrznych, którzy zginęli 23 stycznia.
Kraj -
Shaq policyjnym wolontariuszem
Znakomity amerykański koszykarz, czołowy zawodnik Phoenix Suns Shaquille O'Neal chce być policyjnym wolontariuszem. Swoją gotowość zgłosił na posterunku w miejscowości Tempe (stan Arizona) wypełniając stosowny formularz.
Życie -
Lidl szpiegował swoich pracowników
Pracownicy niemieckiej sieci supermarketów Lidl byli systematycznie szpiegowani w trakcie pracy - twierdzi tygodnik "Stern". Wynajęci przez kierownictwo sklepów detektywi notowali nawet intymne szczegóły z życia pracowników.
Gospodarka -
Chrapiący dostaną specjalne maski
Ok. pół miliona Brytyjczyków mających trudności z powodu periodycznego bezdechu we śnie może otrzymać specjalne maski na koszt publicznej służby zdrowia - postanowiła w środę komórka NICE (National Institute for Health and Clinical...
Życie -
Rosyjski samolot pomyłkowo zestrzelony
Rosyjski samolot wojskowy Su-25, który wybuchł 20 marca w powietrzu podczas lotu treningowego w okolicach Władywostoku, został omyłkowo zestrzelony przez lecącą z nim w parze maszynę.
Świat -
"PO obiecała jajeczko, wyszła wydmuszka"
Według PiS, rząd Donalda Tuska zmarnował "potężny kredyt zaufania", jakiego w sprawie służby zdrowia udzielili mu wyborcy, środowiska medyczne i opozycja. Poseł PiS Ludwik Dorn powiedział, że PO obiecała pacjentom "bardzo pożywne...
Kraj -
Dochnal świadkiem ws. "Porozumienia bez Barier"
Lobbysta Marek Dochnal jest świadkiem w postępowaniu w sprawie Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie bez Barier", prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach.
Kraj -
Tusk i Wałęsa najbardziej godni zaufania
Według najnowszego sondażu CBOS, liderami rankingu zaufania do polityków pozostają: premier Donald Tusk i b. prezydent Lech Wałęsa. Trzecie miejsce ex aequo zajmują wicepremier Waldemar Pawlak i szef MSZ Radosław Sikorski.
Kraj -
Wzrosła sprzedaż detaliczna
Sprzedaż detaliczna w lutym 2008 roku wzrosła o 23,8 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2007 roku, po wzroście o 20,9 proc. rok do roku w styczniu 2008 roku. Miesiąc do miesiąca wzrosła w lutym 2008 roku o 0,3 proc. - podał w...
Gospodarka -
PiS przeciw Traktatowi bez Joaniny
PiS będzie przeciwne takiej ustawie zezwalającej na ratyfikację Traktatu z Lizbony, która nie wprowadzi żadnego zabezpieczenia gwarantującego trwałość zapisów dotyczących kompromisu z Joaniny - zapowiedział sekretarz klubu PiS Krzysztof...
Kraj -
300 tys. euro odprawy dla byłego ministra
Odprawę w wysokości 300 tysięcy euro otrzymał były minister sprawiedliwości Włoch, lider prokatolickiej partii Udeur Clemente Mastella, ponieważ zrezygnował z kandydowania do parlamentu w kwietniowych wyborach - informuje włoska prasa.
Życie -
40 zabitych w Basrze, 15 w Bagdadzie
W dwudniowych walkach między siłami irackimi a bojownikami Armii Mahdiego - milicji radykalnego duchownego szyickiego Muktady as-Sadra - w Basrze na południu Iraku zginęło 40 osób, a w bagdadzkim Mieście Sadra - co najmniej 15.
Świat -
Bezrobocie w lutym spadło do 11,5 proc.
Bezrobocie w lutym 2008 roku wyniosło 11,5 proc. wobec 11,7 proc. w styczniu 2008 roku - podał w środę Główny Urząd Statystyczny.
Gospodarka -
"Sondaż w portalu PO to skandal internetowy"
Według posła PiS Jacka Kurskiego, wyniki sondażu w sprawie Traktatu Lizbońskiego, który znajdował się na stronie internetowej PO, mogły być manipulowane.
Kraj -
"Głosowanie ws. Traktatu na następnym posiedzeniu"
Marszałek Bronisław Komorowski powiedział, że głosowanie nad projektem ustawy upoważniającej prezydenta do ratyfikacji Traktatu z Lizbony odbędzie się raczej na następnym posiedzeniu Sejmu.
Kraj -
Jordański biznesmen kupił Rapid Bukareszt
Jordański biznesmen Fathi Taher kupił rumuński klub Rapid Bukareszt.
Życie -
Argentyna: największe od lat protesty antyrządowe
W Argentynie doszło we wtorek do największych od siedmiu lat antyrządowych demonstracji, wywołanych nieugiętą postawą prezydent Cristiny Fernandez de Kirchner w stosunku do strajkujących od blisko dwóch tygodni rolników.
Świat -
Prezydent chciał mediować z Niemcami ws. Ukrainy
Prezydent Lech Kaczyński miał zamiar spotkać się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i mediować na rzecz włączenia Ukrainy do struktur NATO - ustaliła środowa "Gazeta Wyborcza".
Przegląd prasy -
Schetyna szykował ewakuację radomskiego szpitala
Szef MSWiA Grzegorz Schetyna, w czasie negocjacji lekarzy z dyrekcją radomskiego szpitala, podjął decyzję o przygotowaniu planu ewakuacji wszystkich 184 pacjentów tej placówki - donosi środowy "Dziennik".
Przegląd prasy -
Peter V. "małym świadkiem koronnym"?
Prokuratura zamierza zaproponować Peterowi V., by został "małym świadkiem koronnym" - donosi środowy "Dziennik".
Przegląd prasy -
Szef PKOl będzie bronił demonstrujących sportowców
Szef Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski zadeklarował w "Gazecie Wyborczej", że będzie bronił sportowców, którzy podczas igrzysk w Pekinie zademonstrują solidarność z Tybetem.
Przegląd prasy -
Nowelizacja ws. oddziałów zamiejscowych GIODO
Prezydent Lech Kaczyński przygotował projekt noweli ustawy o ochronie danych osobowych, który zakłada stworzenie oddziałów zamiejscowych przy Generalnym Inspektorze Ochrony Danych Osobowych - donosi dziennik "Polska".
Przegląd prasy -
Nowa strategia MON
Resort Obrony Narodowej tworzy nową strategię udziału Polaków w misjach zagranicznych. Musi ona rozstrzygnąć, na jakie zadania nas stać i co jest dla nas priorytetem - mówi w rozmowie z "Dziennikiem" minister obrony Bogdan Klich.
Przegląd prasy -
Obywatele i firmy pozywają Skarb Państwa
Obywatele i firmy wytoczyli państwu trzy tysiące procesów; są tylko 32 sprawy podatkowe - czytamy w "Pulsie Biznesu".
Przegląd prasy -
PO za rozszerzeniem dostępu do broni
W Platformie Obywatelskiej pojawił się pomysł rozszerzenia dostępu do broni. Jego autorem jest poseł PO, szef sejmowej komisji śledczej ds. nacisków Andrzej Czuma - donosi środowa "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
O.Rydzk o Traktacie: może on jest dobry
Nie istnieje w ogóle informacja, czym jest Traktat Lizboński; Polacy powinni mieć świadomość, czym on jest - mówi w wywiadzie dla środowego "Naszego Dziennika" dyrektor Radia Maryja ojciec Tadeusz Rydzyk.
Przegląd prasy -
Prokuratura umorzyła sprawę Bondaryka
Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztof Bondaryk nie będzie miał postawionych zarzutów w sprawie wycieku informacji z telefonii komórkowej Era - donosi środowa "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Dochnal podejrzewa, że jest podsłuchiwany
Lobbysta Marek Dochnal podejrzewa, że jest podsłuchiwany przez policję. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" mówi, że chciał poinformować prokuraturę o miejscu pobytu Petera V., ale nie zdążył, bo ten został zatrzymany.
Przegląd prasy -
Zlikwidują domy dziecka?
Według założeń nowej polityki prorodzinnej, opracowywanej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej już za cztery lata w domach dziecka ma nie być dzieci poniżej 10. roku życia, natomiast do roku 2015 zostaną w Polsce zlikwidowane...
Przegląd prasy -
2008-03-26
Jak o. Rydzyk chce poznać Traktat Lizboński, kiedy znikną domy dziecka, jak PO będzie walczyć z przestępczością, co prokuratura zaproponuje Peterowi V. - o tym piszą dzisiejsze gazety.
Przegląd prasy -
PO za rozszerzeniem dostępu do broni
W Platformie Obywatelskiej pojawił się pomysł rozszerzenia dostępu do broni. Jego autorem jest poseł PO, szef sejmowej komisji śledczej ds. nacisków Andrzej Czuma - donosi środowa "Rzeczpospolita".
Kraj -
Kongregacja zajmie się "positio" ws. Jana Pawła II
Prefekt watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynał Jose Saraiva Martins powiedział, że jego urząd "bez najmniejszej zwłoki w czasie" przestudiuje "positio" procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II.
Życie -
Obywatele i firmy pozywają Skarb Państwa
Obywatele i firmy wytoczyli państwu trzy tysiące procesów; w tym są tylko 32 sprawy podatkowe - czytamy w "Pulsie Biznesu".
Gospodarka -
PO zawiesiła publikację wyników sondażu ws. Traktatu
PO zawiesiła na swojej stronie internetowej publikację wyników sondażu dotyczącego ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego. Internauci zarzucili jej bowiem, że manipuluje danymi.
Kraj -
Peter V. "małym świadkiem koronnym"?
Prokuratura zamierza zaproponować Peterowi V., by został "małym świadkiem koronnym" - donosi środowy "Dziennik".
Kraj -
Schetyna szykował ewakuację radomskiego szpitala
Szef MSWiA Grzegorz Schetyna, w czasie negocjacji lekarzy z dyrekcją radomskiego szpitala, podjął decyzję o przygotowaniu planu ewakuacji wszystkich 184 pacjentów tej placówki - donosi środowy "Dziennik".
Kraj -
Prezydent chciał mediować z Niemcami ws. Ukrainy
Prezydent Lech Kaczyński miał zamiar spotkać się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i mediować na rzecz włączenia Ukrainy do struktur NATO - ustaliła środowa "Gazeta Wyborcza".
Kraj