Wybory do PE 2019. Kto ostatecznie wystartuje z list Wiosny Roberta Biedronia?

Wybory do PE 2019. Kto ostatecznie wystartuje z list Wiosny Roberta Biedronia?

Konwencja "Wiosny" Roberta Biedronia
Konwencja "Wiosny" Roberta Biedronia / Źródło: Twitter / @Biedroń, Zdj. Natasza Perzak
Przedstawiamy pełną listę kandydatów Wiosny Roberta Biedronia w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które zostaną przeprowadzone 26 maja 2019 roku.

W do PE Roberta wystawi następujących kandydatów:


1Okręg nr 1 – Pomorze

  • Beata Maciejewska
  • Marek Rutka
  • Adriana Biedroń
  • Maciej Jarosz
  • Ewa Graczyk
  • Henryk Jasionek
  • Iwona Ochocka
  • Bartosz Bylica
  • Bożena Szubińska
  • Wojciech Lamentowicz

2Okręg nr 2 – kujawsko-pomorskie

  • Wanda Nowicka
  • Marcin Anaszewicz
  • Izabela Nowak
  • Marek Pijanowski
  • Elżbieta Długołęcka
  • Jakub Jaźwiec
  • Oksana Lytvynenko
  • Damian Skałecki
  • Monika Gotlibowska
  • Olgierd Łukaszewicz

3Okręg nr 3 – podlaskie i warmińsko-mazurskie

  • Monika Falej
  • Sławomir Gromadzki
  • Katarzyna Dzik
  • Paweł Krutul
  • Małgorzata Olkowska
  • Piotr Ambroziak
  • Agnieszka Falkowska
  • Tomasz Lewczuk
  • Elżbieta Murawko
  • Sława Tarasiewicz

4Okręg nr 4 – Warszawa

  • Robert Biedroń
  • Joanna Scheuring-Wielgus
  • Monika Płatek
  • Adam Traczyk
  • Sylwia Buźniak
  • Anna Tarczyńska
  • Filip Pelc
  • Jacek Kubiak
  • Katarzyna Braiter
  • Krzysztof Gawkowski

5Okręg nr 5 – Mazowsze

  • Paulina Piechna-Więckiewicz
  • Patryk Fajdek
  • Aleksandra Żmijewska
  • Sławomir Grychtal
  • Monika Żabicka
  • Mateusz Karniewicz
  • Anna Piasecka
  • Patryk Maćkowiak
  • Małgorzata Ziemnicka
  • Marcin Marzec

6Okręg nr 6 – Łódź

  • Anita Sowińska
  • Wiktor Idzikowski
  • Hanna Gill-Piątek
  • Aleksandra Knapik
  • Mariusz Sokołowicz
  • Katarzyna De Lazari-Radek
  • Paweł Hajncel
  • Elżbieta Żuraw
  • Michał Pietrzak
  • Dawid Wawryka

7Okręg nr 7 – Wielkopolska

  • Sylwia Spurek
  • Dariusz Standerski
  • Katarzyna Ueberhan
  • Mikołaj Pancewicz
  • Ewa Wójciak-Pleyn
  • Marcin Staniewski
  • Kalina Michocka
  • Zbigniew Zalesiński
  • Magdalena Decker
  • Ewa Jeżak

8Okręg nr 8 – Lubelskie

  • Zbigniew Bujak
  • Monika Pawłowska
  • Tomasz Kitliński
  • Barbara Iwuła
  • Szymon Pietrasiewicz
  • Paulina Bryzek
  • Krzysztof Wiśniewski
  • Justyna Jasek-Kosobucka
  • Paweł Grzegorczyk
  • Marcin Walasek

9Okręg nr 9 – Podkarpackie

  • Anna Skiba
  • Marcin Jurzysta
  • Tomasz Oleksak
  • Katarzyna Kwolek
  • Radosław Krukar
  • Urszula Grych-Bochyńska
  • Patryk Fic
  • Joanna Prokopska
  • Grzegorz Tereszkiewicz
  • Gniewomir Skrzysiński

10Okręg nr 10 - Małopolska-Świętokrzyskie

  • Maciej Gdula
  • Małgorzata Marenin
  • Tomasz Terlecki
  • Anna Noworyta
  • Jacek Jabłoński
  • Bogusława Długosz
  • Jakub Bocheński
  • Maria Wilczyńska
  • Tomasz Leśniak
  • Lilija Twardosz

11Okręg nr 11 – Śląsk

  • Łukasz Kohut
  • Sabina Obwiosło-Budzyń
  • Roman Nehberecki
  • Joanna Stępień
  • Maciej Klimek
  • Anita Ziegler-Chamielec
  • Marcin Gołda
  • Iwona Sobera
  • Piotr Łukasiewicz
  • Anna Kulczyk-Szymańska

12Okręg nr 12 – Dolnośląskie i Opolskie

  • Krzysztof Śmiszek
  • Katarzyna Lubiniecka-Różyło
  • Szymon Chojnowski
  • Izabela Migocz
  • Michał Syska
  • Marta Lempart
  • Jarosław Pilc
  • Katarzyna Odrowska
  • Natalia Zatka
  • Mariusz Kotarba

13Okręg nr 13 – Zachodniopomorskie i Lubuskie

  • Anita Kucharska-Dziedzic
  • Sven Zagała
  • Małgorzata Prokop-Paczkowska
  • Jacek Wezgraj
  • Katarzyna Paprocka
  • Wojciech Czypicki
  • Monika Drubkowska
  • Łukasz Olszewski
  • Katarzyna Kotula
  • Jakub Ziółkowski

Czytaj także

 1