Szczęsny wpuścił trzy, Chelsea przeskoczyła Arsenal

Arsenal Londyn po remisie z Tottenhamem Hotspur 3:3 (3:2) spadł na trzecie miejsce w tabeli Premier League. Kanonierów wyprzedziła Chelsea Londyn, która w poniedziałek pokonała Birmingham City 3:1. Liderem pozostaje Manchester United.
Wojciech Szczęsny w bramce Arsenalu spędził całe spotkanie, ale nie zdołał powstrzymać piłkarzy rywali. Przy straconych bramkach nie miał jednak nic do powiedzenia. Podopieczni Arsene Wengera, by liczyć się jeszcze w walce o mistrzostwo, musieli wygrać.

Emocji nie zabrakło od pierwszych minut. Jeszcze w pierwszej połowie kibice obejrzeli pięć bramek, a pierwszą z nich już po czterech minutach gry. Na prowadzenie dzięki skuteczności Theo Walcotta wyszli Kanonierzy. Niespełna trzy minuty później był remis. Bramkarza polskiej reprezentacji zmylił Rafael van der Vaart. Arsenal był jednak zdeterminowany i stracony gol jeszcze bardziej zmobilizował ich do ataku. Efektem były dwa kolejne trafienia - Samira Nasriego (w 12. minucie) i Robina van Persiego (41.).

Nie poddawały się też Koguty. W momencie gdy Kanonierzy walczą o mistrzostwo Anglii, Tottenham ma nadal szansę na grę w europejskich pucharach. To głównie dlatego mecz cieszył się zawziętością piłkarzy z obu stron. Jeszcze przed zmianą stron straty zmniejszył Tom Huddlestone, a na 20 minut przed końcowym gwizdkiem sędziego wynik spotkania ustalił z rzutu karnego van der Vaart. Do końca rywalizacja odbywała się na bardzo wysokim poziomie i w szybkim tempie.

W drugim poniedziałkowym meczu najmniejszych problemów z piętnastą drużyną w tabeli Birmingham City nie miała Chelsea Londyn. The Blues dzięki zwycięstwu 3:1 awansowali na drugie miejsce w tabeli i wyprzedzili Arsenal. Obie ekipy mają taką samą liczbę punktów, ale Chelsea lepszy bilans. Prowadzi Manchester United, który ma sześć punktów przewagi.