Wisła lepsza od mistrza Bułgarii dzięki... Bułgarowi

Wisła lepsza od mistrza Bułgarii dzięki... Bułgarowi

Piłkarze Wisły Kraków pokonali mistrza Bułgarii Liteks Łowecz 2:1 w pierwszym sparingu na zgrupowaniu w holenderskim Doorwerth. Dwie bramki dla mistrzów Polski zdobył Bułgar Cwetan Genkow. W zespole wystąpili nowi zawodnicy - Marko Jovanović i Gervasio Nunez.
Jovanović zagrał przez godzinę na środku obrony. Serb podpisał z "Białą Gwiazdą" pięcioletni kontrakt, a ostatnio występował w Partizanie Belgrad. - Marko jest bardzo agresywny w obronie, dobrze gra w powietrzu i  nieźle czuje się z piłką przy nodze. Jest bardzo doświadczony; najlepszą pozycją dla niego jest środek obrony - mówił o nowym nabytku trener Wisły Robert Maaskant.

Drugi z pozyskanych piłkarzy - Nunez - pojawił się na boisku po przerwie zmieniając Cezarego Wilka w środku pomocy. Argentyńczyk jest wypożyczony z rodzimego Quilmes Atletico.

Mistrzów Bułgarii pogrążył ich rodak Genkow, który najpierw wyrównał strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a po przerwie pokonał bramkarza rywali strzałem sprzed pola karnego.