Arsenal zaczął od remisu, czyste konto Szczęsnego

Arsenal zaczął od remisu, czyste konto Szczęsnego

Wojciech Szczęsny nie puścił gola, a jego Arsenal zremisował na wyjeździe z Newcastle United 0:0 w meczu pierwszej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Anglii. Bramkarz reprezentacji Polski bronił pewnie, choć nie miał zbyt wiele pracy. W 76 minucie czerwoną kartkę ujrzał letni nabytek "Kanonierów" Gervinho (za uderzenie Joey'a Bartona), a próbujący "wyjaśnić sytuację" Szczęsny został ukarany żółtym kartonikiem.
Na ławce rezerwowych londyńczyków usiadł kolejny z polskich bramkarzy - Łukasz Fabiański. W meczowej osiemnastce nie było natomiast Cesca Fabregasa, który jest już jedną nogą w Barcelonie.

Zawód swoim kibicom sprawili piłkarze Liverpoolu. Wzmocniony w letniej przerwie kilkoma zawodnikami (m.in. Charlie Adam i Stewart Downing) zespół "The Reds" zaledwie zremisował u  siebie z Sunderlandem 1:1. Już na początku spotkania rzutu karnego nie wykorzystał napastnik gospodarzy Luis Suarez, ale Urugwajczyk zrehabilitował się w 12 minucie, strzelając gola na 1:0. Wyrównał w drugiej połowie Szwed Sebastian Larsson.

Najwyższą porażkę w pierwszej kolejce ponieśli piłkarze Queens Park Rangers. Beniaminek Premier League uległ u siebie Boltonowi 0:4.