Liverpool wyeliminowany

Drużyna Jerzego Dudka FC Liverpool nie zagra w ćwierćfinale Pucharu Anglii. Przegrała w niedzielnym meczu piątej rundy Pucharu Anglii z Portsmouth 0:1 (0:0), odpadając z dalszej rywalizacji.
W ćwierćfinale drużyna z Portsmouth zagra z Arsenalem Londyn.

Bramki Liverpoolu bronił w tym spotkaniu Chris Kirkland. Jerzy Dudek był rezerwowym bramkarzem. W składzie Portsmouth natomiast nie zagrał ani minuty Sebastian Olszar - polski napastnik cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Jedyna bramka spotkania padła w 72. minucie po strzale Richarda Hughesa. Wcześniej Liverpool nie wykorzystał znakomitej okazji do  objęcia prowadzenia - w 61. minucie Michael Owen wykonywał rzut karny po faulu Matthewa Taylora na Milanie Barosu. Strzał Owena obronił bramkarz Portsmouth, Shaka Hislop, który w niedzielę obchodził 35. urodziny.