Eksperci alarmują, że odgałęzienie Al-Kaidy w Pakistanie planuje "coś dużego". Zaznaczają jednak, że organizacja terrorystyczna nie będzie w stanie przeprowadzić ataku, który przypominałby ten z 11 września 2001 roku. Po upadku reżimu talibów w Afganistanie wielu dowódców Al-Kaidy przedostało się do Pakistanu, a część z nich następnie do Iraku i Syrii.
Pakistańskie służby nie radzą sobie w walce z terrorystami. Przez ostatni miesiąc udało im się zlikwidować tylko 14 islamskich bojowników.
"Ramadan miesiącem klęski niewiernych"
„Ramadan, miesiąc podboju. Przygotujcie się, bądźcie gotowi… aby to był miesiąc nieszczęścia dla wszystkich niewiernych - brzmi komunikat komunikat Państwa Islamskiego, który pojawił się w internecie pod koniec maja. Sugerował on ataki na cele cywilne i wojskowe. Nagranie pojawiło się m.in na Twitterze. Udostępniono je na profilach, z których zazwyczaj pojawiają się różne komunikaty ze strony Państwa Islamskiego. Jego autentyczność nie została jednak potwierdzona.
Czytaj też:
Zamachy terrorystyczne w RPA? USA ostrzegają
