Wybory do PE 2019. Kto kandyduje z okręgu nr 10 (małopolskie, świętokrzyskie)?

Wybory do PE 2019. Kto kandyduje z okręgu nr 10 (małopolskie, świętokrzyskie)?

Głosowanie, zdjęcie ilustracyjne
Głosowanie, zdjęcie ilustracyjne / Źródło: Pixabay / pjedrzejczyk
Już 26 maja 2019 roku zostaną przeprowadzone wybory do Parlamentu Europejskiego. Sprawdź, na kogo możesz głosować w okręgu nr 10 (małopolskie, świętokrzyskie).

Okręg wyborczy nr 10 obejmuje Kraków oraz 9 powiatów: chrzanowski, krakowski, miechowski, myślenicki, olkuski, oświęcimski, proszowicki, wadowicki, wielicki. W  do PE w okręgu nr 10 startują następujący kandydaci:

KonfedracjaLista nr 1 – Komitet Wyborczy Wyborców Korwin Braun Liroy Narodowcy

  1. Konrad Berkowicz
  2. Dawid Lewicki
  3. Michał Wawer
  4. Andrzej Skupień
  5. Barbara Łach
  6. Marek Cieszelczyk
  7. Edyta Marszałek-Wojciechowska
  8. Maria Lechowicz
  9. Ernest Michałowski
  10. Lucyna Kulińska

WiosnaLista nr 2 – Komitet Wyborczy Roberta Biedronia

  • Maciej Gdula
  • Małgorzata Marenin
  • Tomasz Terlecki
  • Anna Noworyta
  • Jacek Jabłoński
  • Bogusław Długosz
  • Jakub Bocheński
  • Maria Wilczyńska
  • Tomasz Leśniak
  • Lilja Twardosz

Koalicja EuropejskaLista nr 3 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Zieloni

  1. Róża Thun
  2. Adam Jarubas
  3. Andrzej Szejna
  4. Ewa Sufin-Jacquemart
  5. Bogusław Sonik
  6. Jagna Marczułajtis-Walczak
  7. Dorota Niedziela
  8. Robert Wardziała
  9. Elżbieta Bińczycka
  10. Adam Cyrański

Prawo i SprawiedliwośćLista nr 4 – Komitet Wyborczy

  1. Beata Szydło
  2. Ryszard Legutko
  3. Patryk Jaki
  4. Dominik Tarczyński
  5. Włodzimierz Bernacki
  6. Barbara Bartuś
  7. Elżbieta Duda
  8. Marek Cieślak
  9. Arkadiusz Mularczyk
  10. Anna Krupka

Lewica RazemLista nr 5 - Koalicyjny Komitet Wyborczy - Partia Razem, Unia Pracy, RSS

  1. Jan Orkisz
  2. Maria Łaś
  3. Oskar Styczeń
  4. Tomasz Zawada
  5. Agnieszka Szmit-Morze
  6. Ewa Kwiecień
  7. Barbara Kusiak-Kobylarz
  8. Mateusz Burzawa
  9. Monika Szymańska
  10. Roman Jedynak

Kukiz'15Lista nr 6 – Komitet Wyborczy Wyborców

  1. Paweł Kukiz-Szczuciński
  2. Piotr Kubiczek
  3. Elżbieta Zielińska
  4. Daniel Kierpiec
  5. Kamilla Martyniuk
  6. Magdalena Fogiel-Litwinek
  7. Klaudia Słowik-Maciejewska
  8. Narcyz Sadłoń
  9. Bawer Aondo-Akaa
  10. Norbert Kaczmarczyk

Polska Fair PlayLista nr 7 – Komitet Wyborczy Wyborców Polski Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski

  1. Krzysztof Zając
  2. Martyna Cholewa
  3. Alicja Nowak
  4. Maciej Gurgul
  5. Albina Marcinkowska
  6. Marta Słaby
  7. Łukasz Bąchor
  8. Anna Krzysztofowicz
  9. Rafał Szczykutowicz
  10. Arkadiusz Mikler

PolexitLista nr 9 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Wyborców Polexit

  1. Stanisław Żółtek
  2. Andrzej Paciej
  3. Tomasz Krzciuk
  4. Magdalena Dzięgiel-Gądek
  5. Barbara Kowacka
  6. Maciej Sierant
  7. Joanna Łęcka
  8. Stanisław Żmigrodzki
  9. Katarzyna Fąfara
  10. Jarosław Szatan

Czytaj także:
Wybory do PE 2019. Kto dostał się do europarlamentu z okręgu nr 10 (małopolskie, świętokrzyskie)?

Czytaj także

 0