Rajd Dakar: Hołowczyc 13; Sonik spadł na 22 miejsce

Rajd Dakar: Hołowczyc 13; Sonik spadł na 22 miejsce

Krzysztof Hołowczyc zajął 13. miejsce na trasie drugiego etapu 32. Rajdu Dakar, z Cordoby do La Rioja (Argentyna). W klasyfikacji generalnej Polak jadący nissanem zajmuje 12. miejsce, ze stratą prawie 15 minut do lidera Nassera Al-Attiyaha z Kataru (Volkswagen).
Niedzielny etap zdominowali kierowcy Volkswagena, którzy zajęli cztery lokaty w czołowej piątce. W klasyfikacji generalnej w najlepszej szóstce rajdu jest tylko jeden zawodnik jadący samochodem innej marki (Stephane Peterhansel w BMW).

Przeciętnie spisali się w niedzielę polscy motocykliści. Najszybszy z Polaków był Jakub Przygoński - zajął 20. miejsce i spadł w klasyfikacji generalnej na 12. pozycję, ze stratą ponad 21 minut do lidera, którym pozostał Francuz David Casteu. Drugi etap wygrał Francuz David Fretigne. Jacek Czachor przyjechał na metę na 31. pozycji i jest w klasyfikacji rajdu 22. - ze stratą 34.55 do lidera. Krzysztof Jarmuż był 38. (36. miejsce w rajdzie ze stratą 51.00), Marek Dąbrowski - 55. (41. w rajdzie ze stratą 52.54).

W konkurencji quadów coraz gorzej wiedzie się Rafałowi Sonikowi (Yamaha). W pierwszej części niedzielnego etapu Polak miał kłopoty techniczne, w efekcie zajął ostatnie, 24. miejsce.

Wcześniej Sonik, który był najszybszy na pierwszym etapie, został ukarany doliczeniem ośmiu minut za przekroczenie limitu dopuszczalnej prędkości na trasie pierwszego etapu z Buenos Aires do Cordoby. Polak spadł wówczas w klasyfikacji generalnej na 8. miejsce. Obecnie, po dwóch etapach, Sonik zajmuje 22. lokatę.