Puchar Francji: amatorzy ograli Sochaux

Do ogromnej sensacji doszło w meczu 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Francji. W środowe popołudnie awans wywalczyła... amatorska drużyna Chambery Foot z piątej ligi, która pokonała u siebie zespół ekstraklasy Sochaux 2:1 (0:1).
W pierwszej połowie wszystko szło zgodnie z planem. Faworyzowani goście prowadzili 1:0, jednak po przerwie piłkarze z Chambery zdobyli niespodziewanie dwie bramki (w 61. i 71. minucie). - Spaliśmy przez pół godziny drugiej połowy. Obudziliśmy się w ostatnim kwadransie, ale było już za późno - powiedział rozżalony trener Sochaux Francis Gillot. Jego zespół, zajmujący 10. miejsce w tabeli Ligue 1, jest już trzecią drużyną z francuskiej ekstraklasy, która nie sprostała Chambery Foot. Wcześniej piłkarze z piątej ligi wyeliminowali AS Monaco i Brest.