"Finiszowałem znakomicie". Winokurow wygrał trzeci etap Tour de Romandie

Kazach Aleksander Winokurow z grupy Astana wygrał w szwajcarskim Neuchatel trzeci etap kolarskiego wyścigu Tour de Romandie i awansował w klasyfikacji generalnej na drugie miejsce. Polacy - Sylwester Szmyd i Rafał Majka - finiszowali w głównej grupie.
Popularny "Wino" wyprzedził minimalnie Francuza Mikaela Cherela (Ag2r), a około metr za nimi linię mety minął Niemiec Tony Martin (HTC-Highroad). - Finiszowałem znakomicie. Moje nogi są gotowe na kolejny etap - przyznał Winokurow, który zdaje sobie sprawę, że sobotni etap prawdopodobnie przesądzi o losach wyścigu.

Kazach kontynuuje świetną jazdę w Szwajcarii. Dzień wcześniej na mecie drugiego etapu był trzeci. W klasyfikacji łącznej traci już tylko 32 sekundy do prowadzącego Rosjanina Pawła Brutta z Katiuszy (w piątek zajął 21. lokatę).

Polscy kolarze utrzymali się do końca etapu w głównej grupie. Majka finiszował na 40. miejscu, a Szmyd był 53. Obaj utrzymali swoje lokaty w klasyfikacji generalnej (odpowiednio: 33. i 28.).

Wyścig zakończy się w niedzielę w Genewie.