11 Polaków powalczy w Wiśle-Malince

11 Polaków powalczy w Wiśle-Malince

Jedenastu polskich zawodników wystąpi w niedzielę w Wiśle-Malince w pierwszej serii konkursu Letniej Grand Prix w skokach narciarskich, który otworzy tegoroczny sezon na igelicie. Kwalifikacje wygrał Czech Lukas Hlava lądując na 126 m.
Doskonale zaprezentowali się w kwalifikacjach reprezentanci Polski. Z jedenastu zawodników, którzy musieli walczyć o prawo startu w konkursie, odpadł tylko Łukasz Rutkowski po słabym skoku na odległość 103 m. Najlepiej z biało-czerwonych spisał się Krzysztof Miętus, który w sobotę lądował najdalej - 131 m i zajął trzecie miejsce.

Drugie miejsce zajął Niemiec Richard Freitag - 121,5 m. Na czwartej pozycji uplasował się Maciej Kot - 124,5 m, piąty był Słoweniec Robert Kranjec - 122 m, a szósty Bartłomiej Kłusek - 128 m. Słabiej niż się spodziewano wypadł Stefan Hula. Polak wylądował na 109,5 m i zakwalifikował się do konkursu z 30. miejsca.

Z czołowej dziesiątki Pucharu Świata w sezonie 2010/2011, która nie musiała skakać w kwalifikacjach, najdalej - na 132 m wylądował Austriak Gregor Schlierenzauer. Kamil Stoch oddał skok tylko o jeden metr krótszy. Najlepszy na dwóch treningach, zdobywca Pucharu Świata, Austriak Thomas Morgenstern uzyskał 124 m.

W konkursie wystartują także: Dawid Kubacki, Aleksander Zniszczoł, Grzegorz Miętus, Jan Ziobro, Piotr Żyła i Rafał Śliż. Pierwsza seria rozpocznie się w niedzielę o godzinie 15.