Djoković przegrał po raz czwarty w roku

Djoković przegrał po raz czwarty w roku

Lider rankingu tenisistów Serb Novak Djokovic przegrał z Japończykiem Kei Nishikori 6:2, 6:7 (4-7), 0:6 w półfinale turnieju ATP World Tour na twardych kortach w Bazylei.
Po łatwym zwycięstwie w pierwszej partii, w drugim secie, przy stanie 5:4, Djokovica od wygrania meczu dzieliły już tylko dwie piłki. Nishikori, który występ w Bazylei zawdzięcza "dzikiej karcie" przyznanej przez organizatorów, zdołał jednak odwrócić losy spotkania.

Lider rankingu zagrał w Szwajcarii po sześciotygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją pleców. Z  problemami zdrowotnymi zmagał się także w trakcie meczu z Japończykiem. Z  powodu bólu prawego ramienia dwukrotnie prosił o przerwę. Serb nie zasłaniał się jednak urazem i chwalił rywala. - Odpowiadał nawet na najlepsze moje zagrania, grał po prostu świetnie - podkreślił.

Była to dopiero czwarta porażka Djokovica w tym roku. Dwóch poprzednich doznał z powodu kontuzji (kreczował).