Łomot! Niemki wbiły rywalkom 17 bramek

Kobieca reprezentacja Niemiec w piłce nożnej odniosła rekordowe zwycięstwo. W Wiesbaden w eliminacjach mistrzostw Europy 2013 pokonała Kazachstan 17:0 (10:0). Na trybunach było 65 tysięcy kibiców.
Po cztery bramki strzeliły Celia Okoyino da Mbabi i Alexandra Popp. Trzy zdobyła Babett Peter, po dwie Simone Laudehr i rezerwowa Martina Mueller, a po jednej Fatimire Bajramaj oraz Melanie Behringer (z rzutu karnego).

Urodzona w Bonn 23-letnia Celia Okoyino da Mbabi (jej matka jest Francuzką, ojciec Kameruńczykiem; "da Mbabi" oznacza "córkę", zaś drugi człon "Okoyino" wywodzi się od nazwiska babci ze strony taty) na zanotowanie czterech trafień potrzebowała zaledwie 13 minut (między 3. a 16.). Grała do 70. minuty.

Żeńska kadra Niemiec rozgrywa spotkania od 29 lat, ale nigdy nie triumfowała tak wysoko. W listopadzie 2003 roku wygrała z Portugalią 13:0.

Niemki poniosły klęskę w tegorocznych mistrzostwach świata, których były gospodarzem. Po zwycięstwach w 2003 roku w Stanach Zjednoczonych i cztery lata później w Chinach, kibice oczekiwali na trzeci triumf z rzędu. Tymczasem już w ćwierćfinale przegrały z Japonią 0:1 po dogrywce. Azjatki później sięgnęły po tytuł, wygrywając w finale rzutami karnymi z Amerykankami.