Siatkarki na tarczy

Siatkarki na tarczy

Polskie siatkarki "przespały półtora seta" - powiedział po przegranym 3:0 meczu w meczu grupy D z Brazylią trener reprezentacji Polski, Andrzej Niemczyk.
Polska grała w składzie: Śliwa, Niemczyk-Wolska, Mróz, Liktoras, Przybysz, Karczmarzewska, Barbachowska (libero) oraz Ciaszkiewicz, Skowrońska, Bełcik.

W setach Brazylia pokonała Polskę 25:14, 25:22, 25:20. W pierwszym secie Brazylijki, uważane przez wielu fachowców za najlepszy aktualnie zespół świata, prowadziły m.in. 9:5, 13:7 oraz  21:11. W drugim było już 17:6 dla rywalek i w tym momencie zespół polski przebudził się. Doprowadził do stanu 20:18 i na więcej Brazylijki już nie pozwoliły.

"Z takim blokiem oraz obroną, jaką zaprezentował brazylijski zespół trudno było sobie poradzić - powiedział po meczu Andrzej Niemczyk. - My nie mieliśmy argumentu w postaci mocnej zagrywki, którą moglibyśmy odrzucić rywalki od siatki."

Był to drugi występ polskich siatkarek w Grand Prix w stolicy Filipin. W  piątek wygrały 3:0 z Koreą Południową, w niedzielę spotkają się z  Dominikaną.