Mógł być trzeci, a był... 11

Mógł być trzeci, a był... 11

Broniący tytułu mistrza świata na dużej skoczni w Oberstdorfie Adam Małysz, który po pierwszej serii zajmował trzecie miejsce, po drugiej serii spadł aż na 11.
Adam Małysz w pierwszej serii wywalczył bardzo dobre, trzecie miejsce za skok na odległość 138,5 metra. W drugiej jednak uzyskał tylko 129 metrów i spadł na 11. miejsce.

Tytuł mistrza świata na dużej skoczni (HS 137) w Oberstdorfie przypadł Finowi Janne Ahonenenowi. Lider Pucharu Świata wygrał zdecydowanie, oddając jako jedyny dwa skoki powyżej 140 metrów (141,5 i 142,5). Srebrny medal wywalczył Norweg Roar Ljoekelsoey, a brązowy - Czech Jakub Janda.

Do finałowej trzydziestki nie awansował żaden z pozostałych reprezentantów Polski. Nikomu z nich nie udało się przekroczyć granicy 120 metrów. Kamil Stoch był 37., Mateusz Rutkowski 39., Marcin Bachleda 47., a Robert Mateja ostatni - 50.