Małysz mistrzem Polski na średniej skoczni

Małysz mistrzem Polski na średniej skoczni

Adam Małysz (KS Wisła Ustronianka) zdobył tytuł mistrza Polski na średniej skoczni w Zakopanem. Za skoki na odległość 93,5 i 91 m otrzymał notę 259,5 pkt.

Dwa kolejne miejsca zajęli zawodnicy Towarzystwa Sportowego Wisła w Zakopanem. Robert Mateja skoczył 90 i 85,5 m otrzymując 242,5 pkt. a trzecie miejsce zajął Marcin Bachleda z notą o pół pkt. niższą za skoki długości 88,5 i 86,5 m.

"To najwyższe podium zawsze jest sukcesem i bardzo cieszy. A naprawdę nie było łatwo zwyciężyć. Robert Mateja i Marcin Bachleda skakali dziś wyśmienicie" - powiedział PAP Adam Małysz.

"Bardzo się cieszę, naprawdę dobrze mi się dziś skakało" - podsumował swój występ Robert Mateja, zdobywca tytułu wicemistrza Polski.

"Dziś naprawdę były trudne warunki, zwłaszcza w pierwszej serii. Przyznam, że nie przepadam za tą skocznią, ale w sumie jestem zadowolony ze swego występu" - stwierdził trzeci w konkursie na średniej skoczni Marcin Bachleda.

W mistrzostwach Polski na średniej skoczni wystartowało 55 zawodników. Pierwsza seria była kilkakrotnie przerywana z powodu silnych podmuchów wiatru. którego porywy dochodziły do 4 metrów na sekundę. Podczas konkursu temperatura powietrza wynosiła plus 4 stopnie, a śniegu minus 1. Zawodnicy skakali z 7, a w drugiej serii z 6 belki startowej.