Gortat razy siedemnaście

Marcin Gortat zdobył 17 punktów - najwięcej dla Phoenix Suns w wygranym 104:103 wyjazdowym meczu ligi koszykówki NBA z New Jersey Nets. Zespół Polaka odniósł czwarte kolejne zwycięstwo i z dorobkiem 31-27 awansował na dziewiąte miejsce na Zachodzie.
Gortat rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale ostatecznie na parkiecie spędził aż 29 minut i miał dobrą skuteczność: trafił osiem z 11 rzutów z gry i jedną z dwóch prób z linii rzutów wolnych. W jego statystykach zapisano ponadto pięć zbiórek (cztery pod swoim koszem), dwa przechwyty, jedną stratę i jeden faul.

O zwycięstwie gości przesądził Channing Frye rzutem za trzy punkty na 6,6 s przed końcem dogrywki. Wśród gospodarzy wyróżnił się Brook Lopez - 28 punktów i 10 zbiórek.