Polski motocyklista mistrzem świata!

Motocyklista Orlen Teamu Marek Dąbrowski zapewnił sobie na jedną eliminację przed końcem rywalizacji tytuł mistrza świata w Open Trophy w rajdach terenowych FIM w sezonie 2011. Polak zajął 4. miejsce w zakończonym 1 czerwca Sardegna Rally Race.
W klasyfikacji generalnej trzecią rundę mistrzostw świata FIM w rajdach terenowych - Sardegna Rally Race wygrał Hiszpan Marc Coma przed Francuzem Cyrilem Despresem (strata 4.38,5) i Portugalczykiem Helderem Rodriguesem (strata 24.13,5). Jakub Przygoński uplasował się na szóstej pozycji, tracąc do zwycięzcy 30.18,7. Kapitan zespołu Jacek Czachor był 14. - strata 1:22.55,7, a Marek Dąbrowski 17. - 1:41.47,7.

Przygoński w klasyfikacji generalnej MŚ jest drugi, mając 58 pkt. Prowadzi Rodrigues - 69 pkt, trzeci jest czterokrotny mistrz świata Coma - 50 pkt. Ostatnią rundą mistrzostw świata będzie rozgrywany w dniach 1-9 października Rajd Faraonów.