Cristiano Ronaldo - 100 goli w 105 meczach

Cristiano Ronaldo - 100 goli w 105 meczach

Cristiano Ronaldo w spotkaniu Ligi Mistrzów z Olympique Lyon zdobył swoją 99 i 100 bramkę w historii występów w Realu Madryt. Portugalski piłkarz, który reprezentuje barwy "Królewskich" od 2009 roku, potrzebował do tego zaledwie 105 meczów.
Ronaldo był bohaterem spotkania czwartej kolejki Ligii Mistrzów w Lyonie. Przed przerwą zdobył efektowną bramkę strzałem z rzutu wolnego, a w 69 minucie wykorzystał "jedenastkę", podyktowaną po faulu właśnie na nim. Real wygrał z francuską drużyną 2:0 i zapewnił sobie awans do 1/8 finału.

Autor stu bramek dla Realu po meczu nie krył swojej satysfakcji. - Wszystkie te gole są szczególne. Tym bardziej, gdy pomagają w  odnoszeniu zwycięstw. Jestem szczęśliwy, kiedy mogę pomóc całej drużynie - podkreślił Portugalczyk, który w Lyonie przeszedł do historii Realu z jeszcze jednego powodu: jego pierwszy gol był 900 trafieniem "Królewskich" w europejskich pucharach.

Dzień wcześniej jubileusz świętował Lionel Messi. Argentyńczyk, zdobywając gola na 1:0 w meczu Ligi Mistrzów z Viktorią Pilzno, strzelił swoją dwusetną bramkę w barwach Barcelony.