Kolejny blamaż polskich siatkarek

Polska przegrała w Nagoi z Serbią i Czarnogórą 0:3 (15:25, 22:25, 14:25) w meczu grupy E mistrzostw świata siatkarek.
Początek pojedynku był pomyślny dla polskiego zespołu, który rozpoczął go od prowadzenia 1:0. Jednak od stanu 6:6, rywalki, grające bardzo prostą siatkówkę, zaczęły "odjeżdżać" w tempie ekspresowego pociągu.

W drugim secie trwała wyrównana walka - 4:4, 6:6, 10:10, a nawet podopieczne Ireneusza Kłosa objęły prowadzenie 13:11 i 15:12. Serbki doprowadziły jednak do remisu 15:15, potem było 20:20 i 22:22. Jednak dwa błędy Polek w końcówce sprawiły, że seta przegrały na własne życzenie.

W trzeciej odsłonie rywalki szybko uzyskały pięciopunktową przewagę (6:1), którą nie tylko utrzymały do końca, ale jeszcze ją powiększyły do jedenastu.