Polonia Warszawa wygrała z Borussią Dortmund

Polonia Warszawa wygrała z Borussią Dortmund

Występujący w ekstraklasie piłkarze Polonii Warszawa wygrali w sparingu z mistrzem Niemiec Borussią Dortmund 2:1 (0:0) podczas zgrupowania stołecznego zespołu w Austrii. Bramki dla "Czarnych Koszul" zdobyli sprowadzeni latem Marcin Baszczyński i Edgar Cani.
W pierwszej połowie meczu rozegranego w miejscowości Altach w drużynie Borussii wystąpili Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Trzeci z reprezentantów Polski - Jakub Błaszczykowski, nie znalazł się w kadrze na to spotkanie. W meczu toczonym w niezbyt szybkim tempie więcej okazji na zdobycie bramki mieli mistrzowie Niemiec. Sebastiana Przyrowskiego potrafił pokonać jednak dopiero pięć minut po przerwie Mohamed Zidan.

Zespół "Czarnych Koszul" nie poddawał się i za sprawą Baszczyńskiego wyrównał w 62. minucie. Efektowny debiut zaliczył Albańczyk Cani, który w 72. min, już cztery minuty po wejściu na boisko, zdobył zwycięską bramkę.

We wtorek podopieczni Jacka Zielińskiego przegrali pierwszy sparing na zgrupowaniu w Austrii z innym klubem niemieckiej Bundesligi - SC Freiburg 0:1.