Dudka wygrał z Perquisem

Dudka wygrał z Perquisem

Spośród kadrowiczów Franciszka Smudy powołanych z klubów zagranicznych na mecze towarzyskie z Koreą Płd. i Białorusią w niedzielę Dariusz Dudka (Auxerre) rywalizował na boisku z Damienem Perquisem (FC Sochaux). Auxerre wygrało 4:1.
Obydwaj reprezentanci Polski występujący w lidze francuskiej rozegrali cały mecz przeciwko sobie. W gorszym humorze na pewno był Perquis, który wraz z  kolegami nie potrafił upilnować przede wszystkim Kenijczyka Dennisa Oliecha, który uzyskał hat-trick.

W sobotę wyróżnił się Łukasz Piszczek, który zdobył zwycięską bramkę dla Borussii Dortmund w meczu z FSV Mainz 05 (2:1).

Powracający do drużyny narodowej po prawie rocznej przerwie Łukasz Fabiański był rezerwowym bramkarzem Arsenalu w meczu z Boltonem (3:0). Bronił Wojciech Szczęsny.

Z powodu urazu boisko już w 31. minucie musiał opuścić obrońca Trabzonsporu Arkadiusz Głowacki w wygranym przez jego zespół 3:1 meczu z  Karabuksporem. To pierwsze w tym sezonie zwycięstwo drużyny z Trabzonu, w której wystąpili także Adrian Mierzejewski i Paweł Brożek.