1,24 mln a więc 6,34 proc. wyborców przekonał do siebie w pierwszej turze Grzegorz Braun. Ten zaskakująco dobry wynik polityka Konfederacji sprawił, że jego wyborcy stali się łakomym kąskiem dla Rafała Trzaskowskiego i Karola Nawrockiego, którzy zmierzą się w drugiej turze.
Trzaskowski czy Nawrocki? Braun zdradził plan na drugą turę
Polityk Konfederacji Korony Polskiej zapowiedział, że na razie nie poprze jednoznacznie żadnego z kandydatów. Przedstawił natomiast listę pytań, na które domaga się odpowiedzi od kandydatów KO i PiS. Dotyczą one „najpoważniejszych zagrożeń bezpieczeństwa narodowego, wywołanych przez działania i zaniechania rządów i prezydentów ostatnich lat i dekad”.
Grzegorz Braun chciałby się dowiedzieć od kandydatów, czy „zobowiązują się do zdecydowanych działań na rzecz pokoju, a zwłaszcza do niewysyłania polskich żołnierzy na Ukrainę oraz nieprzekazywania sprzętu wojskowego na rzecz Ukrainy” a także „zdecydowanych działań na rzecz zachowania jednolitości i tożsamości narodowej państwa polskiego – a zwłaszcza powstrzymania ukrainizacji Polski, stanowczego potępienia banderyzmu i wyegzekwowania ekshumacji ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Polakach”.
Na dalszych pozycjach znalazły się pytania dotyczące „działań na rzecz bezpieczeństwa publicznego w kontekście odrzucenia paktu migracyjnego Unii Europejskiej i powstrzymania imigracji zarówno legalnej, jak i nielegalnej”.
Plan Brauna na drugą turę. Lista pytań do Trzaskowskiego i Nawrockiego
Europoseł chce także poznać zdanie Rafała Trzaskowskiego i Karola Nawrockiego w kwestii „odrzucenia tzw. zielonego ładu Unii Europejskiej – zwłaszcza w odniesieniu do rolnictwa, górnictwa, budownictwa, energetyki i motoryzacji”.
Kolejne pytania dotyczą „zaniechania legalnego dzieciobójstwa, a także eksperymentów medycznych na Polakach, przymusu szczepień, selekcji eugenicznej oraz eutanazji wprowadzanej m. in. pod hasłami »terapii daremnych« i »śmierci mózgowej«”.
Polityk dopytuje również o „rozliczenie instytucjonalnego bezprawia lat 2020-2022 m. in. w lecznictwie, wojskowości i gospodarce – a w szczególności ukaranie winnych i sprawców kierowniczych oraz zadośćuczynienie poszkodowanym i rodzinom ofiar”.
Ostatnie pytanie odnosi się do „kwestii doprowadzenia do ekshumacji w Jedwabnem, odrzucenia roszczeń żydowskich oraz zaprzestania celebracji chanukowych w Pałacu Prezydenckim”.
Czytaj też:
Znany ksiądz ocenił wynik Brauna. „Porażka polskiego Kościoła”Czytaj też:
Brunatna fala dotarła do Polski? Trzaskowskiego czeka trudna misja