Wybory do PE 2019. Kto kandyduje z okręgu nr 2 (kujawsko-pomorskie)?

Wybory do PE 2019. Kto kandyduje z okręgu nr 2 (kujawsko-pomorskie)?

Urna wyborcza, zdjęcie ilustracyjne
Urna wyborcza, zdjęcie ilustracyjne / Źródło: Fotolia / Christian Schwier
Już 26 maja 2019 roku zostaną przeprowadzone wybory do Parlamentu Europejskiego. Sprawdź, na kogo możesz głosować, jeśli mieszkasz w okręgu nr 2 (kujawsko pomorskie).

Okręg wyborczy nr 2 obejmuje Bydgoszcz oraz 8 powiatów: bydgoski, inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński, świecki, tucholski, żniński. W  do PE w okręgu nr 2 startują następujący kandydaci:


konfederacjaLista nr 1 – Komitet Wyborczy WyborcówKorwin Braun Liroy Narodowcy

  1. Krzysztof Drozdowski
  2. Leszek Posłuszny
  3. Juliusz Hoffman
  4. Tomasz Jacek Mentzen
  5. Anna Adamska
  6. Joanna Geisler-Grygrowicz
  7. Emilia Jawornik
  8. Anna Malendowicz
  9. Michał Czajkowski
  10. Marcin Sypniewski

wiosnaLista nr 2 – Komitet Wyborczy Roberta Biedronia

  1. Wanda Nowicka
  2. Marcin Anaszewicz
  3. Izabela Nowak
  4. Marek Pijanowski
  5. Elżbieta Długołęcka
  6. Jakub Jaźwiec
  7. Oksana Lytvynenko
  8. Damian Skałecki
  9. Monika Gotlibowska
  10. Olgierd Łukaszewicz

koalicja-europejskaLista nr 3 – Koalicyjny Komitet Wyborczy – PO SLD PSL Nowoczesna Zieloni

  1. Radosław Sikorski
  2. Janusz Zemke
  3. Aneta Jędrzejewska
  4. Agnieszka Kłopotek
  5. Michał Korolko
  6. Sylwester Jankowski
  7. Katarzyna Zarębska
  8. Edyta Ogonowska
  9. Joanna Czerska-Thomas
  10. Krzysztof Brejza

prawo-i-sprawiedliwoscLista nr 4 – Komitet Wyborczy

  1. Kosma Złotowski
  2. Tomasz Latos
  3. Przemysław Tomasz Przybylski
  4. Joanna Borowiak
  5. Zbigniew Girzyński
  6. Barbara Konieczna
  7. Żaneta Śrubkowska
  8. Ireneusz Stachowiak
  9. Marcin Wroński
  10. Anna Szwed

lewica-razemLista nr 5 – Koalicyjny Komitet Wyborczy – Partia Razem, Unia Pracy, RSS

  1. Paulina Matysiak
  2. Michał Wysocki
  3. Agata Chyżewska-Pawlikowska
  4. Marek Rozpłoch
  5. Aleksandra Smolaga
  6. Paweł Kołodziej
  7. Anna Ejankowska
  8. Krzysztof Małeck
  9. Katarzyna Czernic
  10. Artur Eichhorst

kukiz15Lista nr 6 – Komitet Wyborczy Wyborców

  1. Paweł Szramka
  2. Klaudia Śmigielska
  3. Marek Kuszyński
  4. Marek Lewandowsk
  5. Joanna Wiśniewska
  6. Wojciech Wilkowski
  7. Irena Paczkowska
  8. Przemysław Budniak
  9. Barbara Kotulska
  10. Paweł Skutecki

Czytaj także:
Wybory do PE. Kto dostał się do europarlamentu z okręgu nr 2 (kujawsko-pomorskie)?

Czytaj także

 0