Wybory parlamentarne 2019. Lista posłów PiS

Wybory parlamentarne 2019. Lista posłów PiS

Ławy poselskie PiS
Ławy poselskie PiS / Źródło: Newspix.pl / Damain Burzykowski
Prawo i Sprawiedliwość zdobyło w wyborach parlamentarnych 43,59 proc. głosów, co przełożyło się na 235 mandatów. Kto zasiądzie w Sejmie w ławach poselskich PiS?

W poniedziałek 14 października Państwowa Komisja Wyborcza podała pełne wyniki . Zwycięzcą zostało (8 051 935 głosów – 43,59 proc., 235 mandatów). Na drugim miejscu uplasowała się , na którą głos oddało 5 060 355 wyborców- 27,40 proc, co daje 134 mandaty. Dwucyfrowy wynik odnotowała także Lewica (KW SLD), którą poparło 2 319 946 głosujących – 12,56 proc., co przełożyło się na 49 mandatów.

Próg wyborczy przekroczyła również Koalicja Polska ( oraz ruch , która przekonała do siebie 1 578 523 wyborców – 8,55 proc. Ludowcy wprowadzą 30 posłów. 11 mandatów trafi do działaczy . Polityków tej formacji wybrało 1 256 953 wyborców – 6,81 proc. Łącznie w wyborach do Sejmu oddano 18 470 710 ważnych głosów. Jeden mandat przypadł mniejszości niemieckiej.

– lista posłów


Nazwisko i imiona Okręg Liczba głosów
1 LIPIŃSKI Adam Józef
Nr 1 [Legnica]
33 269
2 WITEK Elżbieta Barbara
Nr 1 [Legnica]
46 171
3 MACHAŁEK Marzena Anna
Nr 1 [Legnica]
22 481
4 KUBÓW Krzysztof Jan
Nr 1 [Legnica]
23 834
5 ZUBOWSKI Wojciech Michał
Nr 1 [Legnica]
12 868
6 SZYMAŃSKA Ewa Zofia
Nr 1 [Legnica]
8 930
7 DWORCZYK Michał Paweł
Nr 2 [Wałbrzych]
58 426
8 ZYSKA Ireneusz
Nr 2 [Wałbrzych]
10 688
9 MURDZEK Wojciech Piotr
Nr 2 [Wałbrzych]
6 354
10 GWÓŹDŹ Marcin Piotr
Nr 2 [Wałbrzych]
8 049
11 STACHOWIAK-RÓŻECKA Mirosława Agnieszka
Nr 3 [Wrocław]
91 236
12 HRENIAK Paweł Marek
Nr 3 [Wrocław]
15 166
13 ŚWIAT Jacek
Nr 3 [Wrocław]
15 537
14 CZARNECKI Przemysław Maksymilian
Nr 3 [Wrocław]
19 413
15 SOIN Agnieszka Anna
Nr 3 [Wrocław]
14 716
16 LATOS Tomasz Edward
Nr 4 [Bydgoszcz]
60 132
17 SCHREIBER Łukasz Paweł
Nr 4 [Bydgoszcz]
30 053
18 KRÓL Piotr Marek
Nr 4 [Bydgoszcz]
10 418
19 KOWNACKI Bartosz Józef
Nr 4 [Bydgoszcz]
12 414
20 KOZANECKA Ewa Elżbieta
Nr 4 [Bydgoszcz]
13 305
21 ARDANOWSKI Jan Krzysztof
Nr 5 [Toruń]
76 267
22 MICHAŁEK Iwona Krystyna
Nr 5 [Toruń]
11 130
23 BOROWIAK Joanna Beata
Nr 5 [Toruń]
15 200
24 GEMBICKA Anna Urszula
Nr 5 [Toruń]
15 305
25 KAŁUŻNY Mariusz Piotr
Nr 5 [Toruń]
10 984
26 GIRZYŃSKI Zbigniew
Nr 5 [Toruń]
12 293
27 TUŁAJEW Sylwester Karol
Nr 6 [Lublin]
54 915
28 CZARNEK Przemysław
Nr 6 [Lublin]
87 343
29 MASŁOWSKA Gabriela
Nr 6 [Lublin]
14 446
30 SOBOŃ Artur
Nr 6 [Lublin]
28 381
31 SZULOWSKI Krzysztof
Nr 6 [Lublin]
9 764
32 SKWAREK Sławomir
Nr 6 [Lublin]
15 544
33 BIELECKI Jerzy Feliks
Nr 6 [Lublin]
10 286
34 CHOMA Kazimierz Bogusław
Nr 6 [Lublin]
13 777
35 KANTHAK Jan Jakub
Nr 6 [Lublin]
12 803
36 SASIN Jacek Robert
Nr 7 [Chełm]
91 241
37 ZAWIŚLAK Sławomir
Nr 7 [Chełm]
24 346
38 DUSZEK Marcin Kamil
Nr 7 [Chełm]
16 017
39 HAŁAS Teresa
Nr 7 [Chełm]
8 622
40 ZIELIŃSKI Tomasz Andrzej
Nr 7 [Chełm]
10 207
41 STEFANIUK Dariusz Paweł
Nr 7 [Chełm]
15 070
42 STRZAŁKA Beata Małgorzata
Nr 7 [Chełm]
7 785
43 DĄBROWSKA-BANASZEK Anna
Nr 7 [Chełm]
13 787
44 AST Marek
Nr 8 [Zielona Góra]
36 073
45 DAJCZAK Władysław
Nr 8 [Zielona Góra]
27 393
46 MATERNA Jerzy Marian
Nr 8 [Zielona Góra]
22 729
47 PŁONKA Elżbieta Teresa
Nr 8 [Zielona Góra]
10 918
48 GLIŃSKI Piotr Tadeusz
Nr 9 [Łódź]
43 626
49 RAU Zbigniew Włodzimierz
Nr 9 [Łódź]
6 833
50 BUDA Waldemar Grzegorz
Nr 9 [Łódź]
50 114
51 TOMASZEWSKI Włodzimierz
Nr 9 [Łódź]
6 884
52 MACIEREWICZ Antoni
Nr 10 [Piotrków Trybunalski]
31 280
53 WOJCIECHOWSKI Grzegorz Michał
Nr 10 [Piotrków Trybunalski]
25 575
54 TELUS Robert
Nr 10 [Piotrków Trybunalski]
27 254
55 MILCZANOWSKA Anna Maria
Nr 10 [Piotrków Trybunalski]
20 451
56 LOREK Grzegorz Andrzej
Nr 10 [Piotrków Trybunalski]
18 238
57 JANOWSKA Małgorzata Monika
Nr 10 [Piotrków Trybunalski]
11 599
58 LICHOCKA Joanna Katarzyna
Nr 11 [Sieradz]
45 823
59 POLAK Piotr Stanisław
Nr 11 [Sieradz]
34 056
60 WOŹNIAK Tadeusz Jacek
Nr 11 [Sieradz]
17 923
61 MATEUSIAK-PIELUCHA Beata Anna
Nr 11 [Sieradz]
13 030
62 RZYMKOWSKI Tomasz Piotr
Nr 11 [Sieradz]
20 752
63 RYCHLIK Paweł Piotr
Nr 11 [Sieradz]
25 246
64 MATUSZEWSKI Marek
Nr 11 [Sieradz]
13 392
65 BOCHENEK Rafał Paweł
Nr 12 [Kraków]
46 816
66 POLAK Marek Władysław
Nr 12 [Kraków]
16 130
67 FILIPIAK Ewa Maria
Nr 12 [Kraków]
14 010
68 KOZIK Krzysztof Janusz
Nr 12 [Kraków]
12 460
69 KUROWSKI Władysław Michał
Nr 12 [Kraków]
10 525
70 KACZYŃSKI Filip Roman
Nr 12 [Kraków]
14 731
71 WASSERMANN Małgorzata Ewa
Nr 13 [Kraków]
140 692
72 TERLECKI Ryszard Iwon
Nr 13 [Kraków]
10 327
73 ADAMCZYK Andrzej Mieczysław
Nr 13 [Kraków]
29 686
74 OSUCH Jacek Piotr
Nr 13 [Kraków]
12 150
75 DUDA Elżbieta
Nr 13 [Kraków]
8 298
76 GOWIN Jarosław Adam
Nr 13 [Kraków]
15 802
77 MULARCZYK Arkadiusz
Nr 14 [Nowy Sącz]
72 660
78 PALUCH Anna
Nr 14 [Nowy Sącz]
20 908
79 BARTUŚ Barbara Halina
Nr 14 [Nowy Sącz]
23 468
80 JANCZYK Wiesław Stanisław
Nr 14 [Nowy Sącz]
16 305
81 SIARKA Edward
Nr 14 [Nowy Sącz]
21 561
82 DUDA Jan Wiesław
Nr 14 [Nowy Sącz]
11 579
83 GUT-MOSTOWY Andrzej Józef
Nr 14 [Nowy Sącz]
12 437
84 WICHER Patryk Tomasz
Nr 14 [Nowy Sącz]
10 900
85 PIECZARKA Anna Maria
Nr 15 [Tarnów]
75 220
86 SZCZUREK-ŻELAZKO Józefa
Nr 15 [Tarnów]
25 323
87 RUSECKA Urszula Beata
Nr 15 [Tarnów]
18 321
88 KRAJEWSKI Wiesław
Nr 15 [Tarnów]
16 719
89 SAK Piotr Paweł
Nr 15 [Tarnów]
9 855
90 BUKOWIEC Stanisław Marcin
Nr 15 [Tarnów]
12 449
91 KACZMARCZYK Norbert Jakub
Nr 15 [Tarnów]
12 164
92 SZUMOWSKI Łukasz Jan
Nr 16 [Płock]
35 798
93 MAŁECKI Maciej
Nr 16 [Płock]
34 086
94 WĄSIK Maciej Roman
Nr 16 [Płock]
14 280
95 OPIOŁA Marek
Nr 16 [Płock]
14 111
96 CICHOLSKA Anna Ewa
Nr 16 [Płock]
13 133
97 OZDOBA Jacek Dawid
Nr 16 [Płock]
17 873
98 SUSKI Marek
Nr 17 [Radom]
69 141
99 FOGIEL Radosław Aleksander
Nr 17 [Radom]
26 707
100 KWIECIEŃ Anna
Nr 17 [Radom]
23 670
101 KOSZTOWNIAK Andrzej Tomasz
Nr 17 [Radom]
12 619
102 BĄK Dariusz
Nr 17 [Radom]
12 494
103 GÓRSKA Agnieszka Beata
Nr 17 [Radom]
9 134
104 TCHÓRZEWSKI Krzysztof Józef
Nr 18 [Siedlce]
62 891
105 KOWALCZYK Henryk
Nr 18 [Siedlce]
50 680
106 CZARTORYSKI Arkadiusz
Nr 18 [Siedlce]
22 457
107 ZAGÓRSKI Marek Tadeusz
Nr 18 [Siedlce]
9 143
108 WARGOCKA Teresa Anna
Nr 18 [Siedlce]
10 767
109 WOŹNIAK Grzegorz Adam
Nr 18 [Siedlce]
19 082
110 SIARKOWSKA Anna Maria
Nr 18 [Siedlce]
7 313
111 GÓRSKI Maciej
Nr 18 [Siedlce]
5 206
112 MILEWSKI Daniel George
Nr 18 [Siedlce]
40 152
113 KACZYŃSKI Jarosław Aleksander
Nr 19 [Warszawa]
248 935
114 KAMIŃSKI Mariusz
Nr 19 [Warszawa]
19 797
115 GOSIEWSKA Małgorzata Maria
Nr 19 [Warszawa]
12 693
116 KRAJEWSKI Jarosław Karol
Nr 19 [Warszawa]
15 121
117 LISIECKI Paweł Jacek
Nr 19 [Warszawa]
13 093
118 KALETA Sebastian Jerzy
Nr 19 [Warszawa]
17 459
119 BŁASZCZAK Mariusz
Nr 20 [Warszawa]
135 189
120 CZERWIŃSKA Anita
Nr 20 [Warszawa]
22 911
121 SIPIERA Zdzisław Tadeusz
Nr 20 [Warszawa]
8 131
122 UŚCIŃSKI Piotr Michał
Nr 20 [Warszawa]
13 665
123 OLSZEWSKI Dariusz
Nr 20 [Warszawa]
7 454
124 CHOROSIŃSKA Dominika Małgorzata
Nr 20 [Warszawa]
9 596
125 POROWSKA Violetta Teresa
Nr 21 [Opole]
38 583
126 CZOCHARA Katarzyna Beata
Nr 21 [Opole]
23 120
127 KOWALSKI Janusz Marcin
Nr 21 [Opole]
20 973
128 BORTNICZUK Kamil
Nr 21 [Opole]
16 953
129 OCIEPA Marcin Michał
Nr 21 [Opole]
16 066
130 KUCHCIŃSKI Marek Tadeusz
Nr 22 [Krosno]
61 262
131 SCHMIDT-RODZIEWICZ Anna Katarzyna
Nr 22 [Krosno]
26 246
132 URUSKI Piotr Marcin
Nr 22 [Krosno]
20 740
133 BABINETZ Piotr Mieczysław
Nr 22 [Krosno]
13 360
134 ŚNIEŻEK Adam Walenty
Nr 22 [Krosno]
11 260
135 PAMUŁA Teresa
Nr 22 [Krosno]
12 905
136 CHRZAN Tadeusz
Nr 22 [Krosno]
11 177
137 KUROWSKA Maria Stanisława
Nr 22 [Krosno]
18 936
138 SOBOLEWSKI Krzysztof
Nr 23 [Rzeszów]
38 912
139 LENIART Ewa Maria
Nr 23 [Rzeszów]
36 305
140 MOSKAL Kazimierz Marian
Nr 23 [Rzeszów]
17 444
141 GOŁOJUCH Kazimierz Edward
Nr 23 [Rzeszów]
18 306
142 CHMIELOWIEC Zbigniew Michał
Nr 23 [Rzeszów]
20 634
143 WEBER Rafał
Nr 23 [Rzeszów]
26 746
144 WARZECHA Jan Marek
Nr 23 [Rzeszów]
18 913
145 PAUL Jerzy Stanisław
Nr 23 [Rzeszów]
16 094
146 KAPINOS Fryderyk Sylwester
Nr 23 [Rzeszów]
18 450
147 WARCHOŁ Marcin Józef
Nr 23 [Rzeszów]
28 495
148 PIONTKOWSKI Dariusz
Nr 24 [Białystok]
63 878
149 ZIELIŃSKI Jarosław
Nr 24 [Białystok]
40 092
150 GWIAZDOWSKI Kazimierz
Nr 24 [Białystok]
14 101
151 ŻALEK Jacek
Nr 24 [Białystok]
12 141
152 BASZKO Mieczysław Kazimierz
Nr 24 [Białystok]
11 060
153 KOŁAKOWSKI Lech Antoni
Nr 24 [Białystok]
16 138
154 ANDRUSZKIEWICZ Adam
Nr 24 [Białystok]
29 829
155 SZCZUDŁO Aleksandra
Nr 24 [Białystok]
12 222
156 SELLIN Jarosław Daniel
Nr 25 [Gdańsk]
29 834
157 PŁAŻYŃSKI Kacper Maciej
Nr 25 [Gdańsk]
89 384
158 CYMAŃSKI Tadeusz
Nr 25 [Gdańsk]
8 019
159 SMOLIŃSKI Kazimierz
Nr 25 [Gdańsk]
10 993
160 HORAŁA Marcin Michał
Nr 26 [Słupsk]
86 079
161 MRÓWCZYŃSKI Aleksander Mikołaj
Nr 26 [Słupsk]
16 726
162 MÜLLER Piotr Józef
Nr 26 [Słupsk]
26 892
163 ŚNIADEK Janusz
Nr 26 [Słupsk]
9 342
164 SROKA Magdalena Joanna
Nr 26 [Słupsk]
9 349
165 SZWED Stanisław
Nr 27 [Bielsko-Biała]
65 315
166 PUDA Grzegorz Paweł
Nr 27 [Bielsko-Biała]
23 907
167 MATUSZNY Kazimierz Władysław
Nr 27 [Bielsko-Biała]
12 967
168 DRABEK Przemysław Mieczysław
Nr 27 [Bielsko-Biała]
19 770
169 GAŻA Grzegorz Krzysztof
Nr 27 [Bielsko-Biała]
11 526
170 GIŻYŃSKI Szymon Stanisław
Nr 28 [Częstochowa]
42 325
171 BURZYŃSKA Lidia Ewa
Nr 28 [Częstochowa]
24 672
172 TREPKA Mariusz Wiesław
Nr 28 [Częstochowa]
12 881
173 GAWRON Andrzej Janusz
Nr 28 [Częstochowa]
13 888
174 BORYS-SZOPA Bożena Teresa
Nr 29 [Katowice]
49 914
175 SZARAMA Wojciech Piotr
Nr 29 [Katowice]
16 649
176 GONCIARZ Jarosław Włodzimierz
Nr 29 [Katowice]
8 980
177 DZIUK Barbara Anna
Nr 29 [Katowice]
11 399
178 PIECHA Bolesław Grzegorz
Nr 30 [Bielsko-Biała]
38 809
179 WOŚ Michał Piotr
Nr 30 [Bielsko-Biała]
37 763
180 GAWĘDA Adam
Nr 30 [Bielsko-Biała]
26 291
181 MATUSIAK Grzegorz
Nr 30 [Bielsko-Biała]
11 195
182 GLENC Teresa
Nr 30 [Bielsko-Biała]
14 274
183 MORAWIECKI Mateusz Jakub
Nr 31 [Katowice]
133 687
184 WÓJCIK Michał Marek
Nr 31 [Katowice]
8 315
185 POLACZEK Jerzy Jan
Nr 31 [Katowice]
7 621
186 SOŚNIERZ Andrzej Stanisław
Nr 31 [Katowice]
6 061
187 WESOŁY Marek Jacek
Nr 31 [Katowice]
6 091
188 MALIK Ewa Danuta
Nr 32 [Katowice]
46 773
189 ANDZEL Waldemar Franciszek
Nr 32 [Katowice]
21 723
190 WARWAS Robert Piotr
Nr 32 [Katowice]
20 354
191 NOWICKA Danuta Czesława
Nr 32 [Katowice]
7 574
192 ZIOBRO Zbigniew Tadeusz
Nr 33 [Kielce]
115 903
193 KRUPKA Anna Maria
Nr 33 [Kielce]
69 946
194 LIPIEC Krzysztof Bogdan
Nr 33 [Kielce]
14 544
195 CIEŚLAK Michał
Nr 33 [Kielce]
12 310
196 KWITEK Marek
Nr 33 [Kielce]
5 453
197 WAWRZYK Piotr Sylwester
Nr 33 [Kielce]
6 750
198 WOJTYSZEK Agata Katarzyna
Nr 33 [Kielce]
18 333
199 KRYJ Andrzej Michał
Nr 33 [Kielce]
7 690
200 TARCZYŃSKI Dominik
Nr 33 [Kielce]
8 186
201 DORYWALSKI Bartłomiej
Nr 33 [Kielce]
7 386
202 KRASULSKI Leonard Seweryn
Nr 34 [Elbląg]
19 747
203 WILK Jerzy Zbigniew
Nr 34 [Elbląg]
18 620
204 BABALSKI Zbigniew
Nr 34 [Elbląg]
19 293
205 GONTARZ Robert
Nr 34 [Elbląg]
7 702
206 MAKSYMOWICZ Wojciech Stefan
Nr 35 [Olsztyn]
31 575
207 ARENT Iwona Ewa
Nr 35 [Olsztyn]
17 916
208 KOSSAKOWSKI Wojciech
Nr 35 [Olsztyn]
11 257
209 MAŁECKI Jerzy Wojciech
Nr 35 [Olsztyn]
9 631
210 WYPIJ Michał Piotr
Nr 35 [Olsztyn]
14 170
211 DZIEDZICZAK Jan Michał
Nr 36 [Kalisz]
60 599
212 ŁAWNICZAK Tomasz
Nr 36 [Kalisz]
13 496
213 MOSIŃSKI Jan
Nr 36 [Kalisz]
16 479
214 MALĄG Marlena Magdalena
Nr 36 [Kalisz]
25 695
215 KALETA Piotr Marek
Nr 36 [Kalisz]
12 632
216 SÓJKA Katarzyna
Nr 36 [Kalisz]
15 860
217 HOFFMANN Zbigniew Grzegorz
Nr 37 [Konin]
42 859
218 CZARNECKI Witold Wojciech
Nr 37 [Konin]
16 502
219 DOLATA Zbigniew
Nr 37 [Konin]
23 116
220 BARTOSIK Ryszard
Nr 37 [Konin]
17 338
221 GALEMBA Leszek Ryszard
Nr 37 [Konin]
16 521
222 CZARNECKI Krzysztof Władysław
Nr 38 [Piła]
38 116
223 KUBIAK Marta Ryszarda
Nr 38 [Piła]
13 191
224 PIECHOWIAK Grzegorz
Nr 38 [Piła]
9 232
225 PORZUCEK Marcin Bartosz
Nr 38 [Piła]
27 077
226 EMILEWICZ Jadwiga Katarzyna
Nr 39 [Poznań]
43 958
227 SZYNKOWSKI VEL SĘK Szymon Andrzej
Nr 39 [Poznań]
24 233
228 WRÓBLEWSKI Bartłomiej Piotr
Nr 39 [Poznań]
22 181
229 HOC Czesław
Nr 40 [Koszalin]
33 083
230 SZEFERNAKER Paweł Maciej
Nr 40 [Koszalin]
22 116
231 GOLIŃSKA Małgorzata Joanna
Nr 40 [Koszalin]
16 497
232 GRÓBARCZYK Marek Józef
Nr 41 [Szczecin]
58 912
233 DOBRZYŃSKI Leszek
Nr 41 [Szczecin]
14 105
234 SZAŁABAWKA Artur Lesław
Nr 41 [Szczecin]
11 346
235 JACH Michał
Nr 41 [Szczecin] 11 881

Źródło: Państwowa Komisja Wyborcza

Czytaj także

 0