Politycy-TVN 3:3

Wynikiem 3:3 zakończył się charytatywny Mecz Gwiazd Fundacji TVN. Na nowym Stadionie Legii w Warszawie zagrali politycy i gwiazdy telewizji TVN. Mecz sędziował Michał Listkiewicz. Pieniądze zebrane ze sprzedaży biletów oraz sms-ów, wysyłanych przez widzów podczas meczu, przeznaczone będą w całości na budowę Centrum Profilaktyki Nowotworów przy Instytucie Onkologii w Warszawie.
Premier Donald Tusk, pytany przed meczem, czy na boisku będzie walka między politykami, jak na co dzień, zapewnił: "z racji tego, że jest to mecz charytatywny, nie będziemy faulować się nawzajem, lecz raczej kopać przeciwników". Na trybunach zasiadło 23 tysiące osób.

Pierwsza bramka padła już w pierwszej minucie spotkania, strzelił ją Rafał Maserak z drużyny TVN. Sprawcą kolejnego gola był poseł PO Roman Kosecki, który zdobył bramkę z rzutu karnego podyktowanego po faulu na premierze Donaldzie Tusku. Kolejną bramkę zdobył dla gwiazd TVN Łukasz Grass. Około 15 minuty meczu z boiska zszedł premier, zastąpiony przez europosła Jacka Kurskiego. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 2:2. Wyrównującą bramkę dla polityków, w ostatnich minutach pierwszej połowy, strzelił europoseł Wojciech Olejniczak. Podczas pierwszej części spotkania pokazana została jedna żółta kartka, którą dostał Maserak. Także dla Mateusza Damięckiego pierwsza połowa nie była szczęśliwa. Na początku spotkania aktor doznał kontuzji, która uniemożliwiła mu dalszą grę.

W drugiej połowie meczu Donald Tusk powrócił na boisko. Nie obyło się bez groźnych akcji. Jedna z nich zaowocowała bramką dla drużyny polityków, którą strzelił poseł PO Sławomir Neuman. Pod koniec meczu ostatnią bramkę dla gwiazd TVN strzelił półfinalista programu "Mam Talent" Krzysztof Golonka. W czasie meczu, którego połowy trwały po 30 minut, na boisku pojawili się wszyscy zawodnicy obu drużyn.

Trenerem drużyny polityków był dawny reprezentant polskiej drużyny Cezary Kucharski, grali m.in. marszałek sejmu Grzegorz Schetyna i sekretarz stanu w kancelarii prezydenta Sławomir Nowak, Jan Krzysztof Bielecki, minister rolnictwa Marek Sawicki, posłowie: Bartosz Arłukowicz, Wojciech Szarama, Piotr Tomański, Janusz Piechociński, Jakub Rutnicki, Ireneusz Raś, Kazimierz Matuszny, Andrzej Czerwiński, Andrzej Buła, Tomasz Garbowski, Roman Kosecki i Andrzej Biernat. Drużynę TVN trenował Dariusz Rycaj, grali m.in.: Piotr Walter, Łukasz Wejchert, Olivier Janiak, Tomasz Zubilewicz, Dariusz Łapiński, Andrzej Gołota, Roman Młodkowski, Kamil Durczok, Tomasz Jachimek, Marcin Meller i Rafał Bryndal.