Groclin za burtą

Groclin Grodzisk Wlkp. przegrał z RC Lens 2:4 (0:2) w meczu rewanżowym pierwszej rundy piłkarskiego Pucharu UEFA. W pierwszym spotkaniu padł remis 1:1. Do fazy grupowej awansował Lens.
Groclin Grodzisk Wlkp. - RC Lens 2:4 (0:2)

Bramki: dla Groclinu - Lumir Sedlacek (57-karny), Radim Sablik (79); dla Lens - Daniel Cousin - dwie (23, 54), Aruna Dindane (30), Yohan Lachor (90).

Sędzia: Kristinn Jakobsson (Islandia). Widzów: 4 000.

Żółta kartka: Radim Sablik, Rafał Lasocki (Groclin), Alou Diarra, Jussie Ferreira Vieira (Lens).

Groclin: Sebastian Przyrowski - Marek Sokołowski, Radim Sablik, Pance Kumbev (74-Tibor Sabo), Rafał Lasocki, Mico Vranjes - Piotr Piechniak (61-Adrian Sikora), Michał Goliński (84-Dusan Sninsky), Lumir Sedlacek - Piotr Rocki, Bartosz Ślusarski

Lens: Charles Tandje - Yohan Demont (83-Patrick Barul), Adam Coulibaly, Hilton, Benoit Assou-Ekotto - Seydou Keita, Alou Diarra, Jussie Ferreira Vieira (77-Eric Carriere) - Oliver Thomert, Daniel Cousin (60-Yohan Lachor), Aruna Dindane.

Remis 1:1 w pierwszym spotkaniu rozbudził nadzieje piłkarzy i  kibiców Groclinu na awans do fazy grupowej Pucharu UEFA. Jednak francuska ekipa szybko je rozwiała, zdobywając dwa gole w ciągu pół godziny gry.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Daniel Cousin, który w 23. minucie wykorzystał błąd w kryciu obrońców Groclinu i  pokonał Sebastiana Przyrowskiego. Przy golu asystował Aruna Dindane. Siedem minut później ten ostatni podwyższył prowadzenie Lens na 2:0.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, choć piłkarze Lens mieli szanse zdobyć kolejne bramki. Groclin ograniczał się do  dalekich podań w kierunku Piotra Rockiego i Bartosza Ślusarskiego. Niemal bezbłędnie grała jednak defensywa francuskiego klubu.

W drugiej połowie Groclin zagrał lepiej, ale nie zdołał odwrócić losów spotkania.

W 54. minucie, po kontrataku Cousin silnie uderzył z pierwszej piłki i zaskoczył Przyrowskiego, który po raz trzeci musiał wyjmować piłkę z siatki.

Kolejne minuty upłynęły przy przewadze wicemistrzów Polski, którzy zdołali odpowiedzieć dwoma trafieniami - w 57. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Lumir Sedlacek, a w 79. minucie doskonałe dośrodkowanie strzelca pierwszego gola wykorzystał Radim Sablik.

W doliczonym czasie gry wynik na 2:4 precyzyjnym uderzeniem z  rzutu wolnego ustalił Yohan Lachor.