Wybory do PE 2019. Kandydaci z okręgu nr 3 (podlaskie, warmińsko-mazurskie)

Wybory do PE 2019. Kandydaci z okręgu nr 3 (podlaskie, warmińsko-mazurskie)

Wybory, zdj. ilustracyjne
Wybory, zdj. ilustracyjne / Źródło: Fotolia / Roman Milert
Już 26 maja 2019 roku zostaną przeprowadzone wybory do Parlamentu Europejskiego. Sprawdź, na kogo możesz głosować w okręgu nr 3 (podlaskie, warmińsko-mazurskie).

Okręg wyborczy nr 3 obejmuje Olsztyn oraz 11 powiatów: ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, nidzicki, olecki, olsztyński, piski, szczycieński, węgorzewski. W  do PE w okręgu nr 3 startują następujący kandydaci:


KonfederacjaLista nr 1 – 

  1. Robert Winnicki
  2. Piotr Lisiecki
  3. Joanna Michalewicz
  4. Maciej Stypka
  5. Lilja Moshechkova
  6. Paulina Gołębiewska
  7. Marzanna Gontarska
  8. Andrzej Wyrębek
  9. Adam Kiełczewski
  10. Marcin Sawicki

WiosnaLista nr 2 – Komitet Wyborczy Roberta Biedronia

  1. Monika Falej
  2. Sławomir Gromadzki
  3. Katarzyna Dzik
  4. Paweł Krutul
  5. Małgorzata Olkowska
  6. Piotr Ambroziak
  7. Agnieszka Falkowska
  8. Tomasz Lewczuk
  9. Elżbieta Murawsko
  10. Sława Tarasiewicz

Koalicja EuropejskaLista nr 3 – Koalicyjny Komitet Wyborczy – PO SLD PSL Nowoczesna Zieloni

  1. Tomasz Frankowski
  2. Urszula Pasławska
  3. Władysław Mańkut
  4. Anna Wojciechowska
  5. Bożena Kamińska
  6. Joanna Michalska
  7. Tadeusz Nowak
  8. Jolanta Den
  9. Marcin Bołtryk
  10. Jacek Protas

Prawo i SprawiedliwoscLista nr 4 – Komitet Wyborczy

  1. Karol Karski
  2. Krzysztof Jurgiel
  3. Iwona Arent
  4. Grzegorz Kierozalski
  5. Joanna Karpowicz
  6. Justyna Żalek
  7. Wojciech Kossakowski
  8. Tadeusz Cymański
  9. Jolanta Andruszkiewicz
  10. Romuald Łanczkowski

Lewica RazemLista nr 5 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS

  1. Bartosz Grucela
  2. Katarzyna Rosińska
  3. Seweryn Prokopiuk
  4. Małgorzata Matuszewska-Boruc
  5. Marcin Birgiel
  6. Emilia Bartkowska
  7. Marcin Gulczyński
  8. Kamila Wysocka
  9. Michalina Artysiewicz
  10. Robert Koliński

Kukiz15Lista nr 6 – Komitet Wyborczy Wyborców

  1. Andrzej Maciejewski
  2. Wanda Jankowska
  3. Stefan Rembelski
  4. Łukasz Dymko
  5. Agnieszka Roszig
  6. Wiesława Płońska
  7. Ewa Dąbrowska
  8. Alina Ojdana
  9. Paweł Jaskółowski
  10. Janusz Kopko

Czytaj także:
Wybory do PE. Kto dostał się do europarlamentu z okręgu nr 3 (podlaskie, warmińsko-mazurskie)?

Czytaj także

 0