Wybory do PE 2019. Kto kandyduje z okręgu nr 12 (dolnośląskie i opolskie)?

Wybory do PE 2019. Kto kandyduje z okręgu nr 12 (dolnośląskie i opolskie)?

Urna wyborcza
Urna wyborcza / Źródło: Newspix.pl / Piotr Twardysko
Już 26 maja 2019 roku zostaną przeprowadzone wybory do Parlamentu Europejskiego. Sprawdź, na kogo możesz głosować w okręgu nr 12 (dolnośląskie i opolskie).

Okręg nr 12 obejmujeWrocław oraz 9 powiatów: górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski. W  do PE w okręgu nr 12 startują następujący kandydaci:


KonfederacjaLista nr 1 – Komitet Wyborczy Wyborców Korwin Braun Liroy Narodowcy

  1. Robert Iwaszkiewicz
  2. Piotr Żurek
  3. Dagmara Poplicha
  4. Daniel Szkarupski
  5. Hubert Czerniak
  6. Katarzyna Gielert
  7. Lidia Jarmułowicz
  8. Halszka Bielecka
  9. Anna Daszyńska-Hercuń
  10. Janusz Korwin-Mikke

WiosnaLista nr 2 – Komitet Wyborczy Roberta Biedronia

  1. Krzysztof Śmiszek
  2. Katarzyna Lubiniecka-Różyło
  3. Szymon Chojnowski
  4. Izabela Migocz
  5. Michał Syska
  6. Marta Lempart
  7. Jarosław Pilc
  8. Katarzyna Odrowska
  9. Natalia Zatka
  10. Mariusz Kotarba

Koalicja EuropejskaLista nr 3 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Zieloni

  1. Janina Ochojska
  2. Jarosław Duda
  3. Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska
  4. Andrzej Buła
  5. Julia Rokicka
  6. Izabela Mrzygłocka
  7. Władysław Kozakiewicz
  8. Elżbieta Stępień
  9. Genowefa Prorok
  10. Krzysztof Mieszkowski

Prawo i SprawiedliwośćLista nr 4 – Komitet Wyborczy

  1. Anna Zalewska
  2. Beata Kempa
  3. Sławomir Kłosowski
  4. Andrzej Kisielewicz
  5. Aleksander Szwed
  6. Rafał Ślusarz
  7. Katarzyna Czochara
  8. Jacek Baczyński
  9. Beata Żołnieruk
  10. Mirosława Stachowiak-Różecka

Lewica RazemLista nr 5 - Koalicyjny Komitet Wyborczy - Partia Razem, Unia Pracy, RSS

  1. Marcelina Zawisza
  2. Jerzy Przystajko
  3. Jolanta Piwcewicz
  4. Wojciech Browarny
  5. Kamila Jarońska
  6. Jacek Makówka
  7. Anna Stabrowska
  8. Andrzej Drost
  9. Krystyna Burakowska
  10. Filip Chudy

Kukiz'15Lista nr 6 – Komitet Wyborczy Wyborców

  1. Agnieszka Ścigaj
  2. Paweł Grabowski
  3. Aneta Mazur
  4. Marek Kubala
  5. Katarzyna Licznar
  6. Gracjan Charytoniuk
  7. Małgorzata Olszewska
  8. Wojciech Jagiełło
  9. Anna Zych
  10. Marcin Królak

Czytaj także:
Wybory do PE 2019. Kto dostał się do europarlamentu z okręgu nr 12 (dolnośląskie i opolskie)?

Czytaj także

 0