Marszałek z mistrzowskim tytułem

Marszałek z mistrzowskim tytułem

Bernard Marszałek (Polonia Warszawa) zdobył tytuł motorowodnego mistrza świata w klasie 0-350, wygrywając trzy wyścigi. Zawody odbyły się na jeziorze Czaple w Żninie.
Czwarte miejsce zajął Henryk Synoracki (PKM LOK Poznań), a szóste Krzysztof Bartnicki (Polonez Warszawa).

Wicemistrzem świata został Austriak Frank Pfennig, a brązowy medal wywalczył broniący tytułu Włoch Marco Bobbioni. Startowało 18 zawodników z 10 krajów.

Pierwszy wyścig został przerwany po jednym okrążeniu po tym, jak mistrz świata w klasie 0-250, Włoch Gianluigi Zuddas po kolizji z  Marszałkiem wypadł z łodzi i znalazł się w wodzie. Powtórzony wyścig pewnie wygrał syn utytułowanego motorowodniaka Waldemara Marszałka.

W drugim starcie, pomimo desperackich ataków Włochów, triumfował Bernard Marszałek. Jak skomentował jego ojciec, jechał bardzo rozsądnie, prezentując dojrzałą technikę. Również i w trzecim wyścigu był bezkonkurencyjny. W czwartym, który wygrał Frank Pfennig, Marszałek nie musiał już startować.