Lech w półfinale Pucharu Polski

Lech w półfinale Pucharu Polski

Piłkarze Polonii Warszawa przegrali u siebie z Lechem Poznań 1:2 w rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski. Awans wywalczył Lech, który w pierwszym spotkaniu przegrał u siebie 0:1.
Przed meczem brawa kibiców gospodarzy otrzymał Igor Gołaszewski. Były wieloletni kapitan Polonii, obecnie pełniący funkcję kierownika zespołu, skończył w środę 43 lata. Największa uwaga fotoreporterów skupiona była jednak na Jose Marii Bakero - szkoleniowiec Lecha w poprzednim sezonie i na początku obecnego prowadził zespół z Konwiktorskiej.

Lech bardzo szybko odrobił straty z Poznania. Już w trzeciej minucie Adam Kokoszka złapał za koszulkę w polu karnym Bartosza Ślusarskiego, a kapitan gości Bartosz Bosacki wykorzystał "jedenastkę". Niespełna dwadzieścia minut później mistrzowie Polski prowadzili różnicą dwóch goli. Tym razem po  dośrodkowaniu Marcina Kikuta bramkę zdobył Ślusarski.

Poloniści rzucili się do ataków i jeszcze przed przerwą pod  bramką gości kilka razy zrobiło się gorąco. W 34 minucie doszło do najbardziej kontrowersyjnej sytuacji meczu. Po ogromnym zamieszaniu bramkę dla warszawiaków zdobył strzałem głową Adam Kokoszka. Lechici natychmiast podbiegli do sędziego, domagając się odgwizdania faulu na bramkarzu Krzysztofie Kotorowskim. Arbiter nie zmienił jednak decyzji, na dodatek pokazał żółtą kartkę protestującemu najgłośniej Bosackiemu. Wkrótce potem mógł być już remis, ale Artur Sobiech nie zdołał wykorzystać dogodnej okazji. Jeszcze lepszą sytuację zmarnował w 62. minucie Euzebiusz Smolarek, który przegrał pojedynek z Kotorowskim.

Do końca, mimo przewagi polonistów, wynik się już nie zmienił. Od 85. minuty gospodarze grali w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Sobiecha, który próbował wymusić rzut karny.