
Newsy z internetowego wydania tygodnika "Wprost" gościły w ostatnich dniach na czołówkach innych mediów.
10 kwietnia Michał Krzymowski ujawnił, że Andrzej Lepper chce, aby Jarosław Kaczyński zdyscyplinował Przemysława Gosiewskiego, który - jak twierdzi wicepremier - wtrąca się do obsady stanowisk w agencjach przez ludzi z Samoobrony.
Tego samego dnia Dorota Kania i Wiktor Ferfecki, autorzy artykułu o największej aferze w dziejach polskiej służby zdrowia, przedstawili dokumenty przygotowane przez radomską policję dla prokuratury. Wynika z nich, że wobec 276 lekarzy i przedstawicieli firm farmaceutycznych zgromadzono materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie zarzutów.
11 kwietnia Dorota Kania i Wiktor Ferfecki napisali, że już w styczniu prokuratura postawiła zarzuty Piotrowi Błaszczykowi, dyrektorowi Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji Ministerstwa Zdrowia. Błaszczyk miał poświadczyć nieprawdę w dokumentach, przez co na liście leków refundowanych znalazły się specyfiki, których nie powinno tam być.

13 kwietnia Grzegorz Sadowski ujawnił, że pierwszym w powojennej historii polskim wicemerem Wilna zostanie Artur Ludkowski. Jest on znanym działaczem polonijnym. Dziś kieruje Domem Kultury Polskiej w Wilnie.
Również 13 kwietnia Dorota Kania i Rafał Pasztelański ujawnili szczegóły wielkiej akcji przeszukania 66 szpitali i dwóch siedzib Narodowego Funduszu Zdrowia. Policjanci i prokuratorzy zabezpieczyli dokumentację dotyczącą zaopatrzenia placówek w sprzęt medyczny i leki.

PiS proponuje ograniczenie immunitetu parlamentarnego. PO apeluje o całkowite zniesienie immunitetu i pozostawienie jedynie zapisu, że parlamentarzysta nie może być zatrzymany lub aresztowany bez zgody Sejmu. A co na to wyborcy? Nasi internauci niemal jednogłośnie opowiadają się za najbardziej radykalną propozycją - całkowitym zniesieniem immunitetu.
W tym tygodniu pytamy:
Nasz adres: www.wprost.pl. Wyniki za tydzień.

Obiezyswiat.org pozwala podróżować palcem, a właściwie myszką, po mapie. Wystarczy wskazać na stronie interesujący nas region i wybrać galerię zdjęć z okolic. Każdy użytkownik serwisu może dodawać zdjęcia (już prawie 12 tys.), opatrywać je komentarzami i oceniać. Doskonała strona dla osób, które nie mogą się zdecydować, gdzie pojechać na wakacje, a nie chcą polegać tylko na folderach biur podróży.
Do 30 kwietnia trwa głosowanie na Złotą Stronę Roku. Kandydatki do tego tytułu prezentujemy na stronie: http://zlotestrony.wprost.pl/strona_roku.
Więcej możesz przeczytać w 16/2007 wydaniu tygodnika Wprost .
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.