Ujawnione przez Wprost 24 stenogramy z rozmów Józefa Oleksego i Aleksandra Gudzowatego były najważniejszym newsem politycznym ostatnich dni
W minioną środę Jan Piński i Krzysztof Trębski pierwsi opublikowali na naszych łamach szczegóły tego kontrowersyjnego spotkania. W jego trakcie Józef Oleksy m.in. powątpiewał w legalność majątku byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i opowiadał o nielegalnych - jego zdaniem - interesach polityków lewicy. Nagranie całej rozmowy Oleksego i Gudzo-
watego w formie pliku audio wciąż można ściągać ze stron internetowych "Wprost". W ciągu ostatnich dni zrobiło to już kilka tysięcy internautów.
19 marca Rafał Pasztelański ujawnił, że doszło do skandalicznych
zaniedbań prokuratury w śledztwie dotyczącym zabójstw braci Cz. z Wołomina, dokonanych przez Michała Gruszczyńskiego, ps. Grucha. Prowadzący śledztwo prokurator Bogdan Wrotek wbrew przepisom nie pojawił się na miejscu zabójstwa żadnego z braci.
20 marca Rafał Pasztelański poinformował, że do warszawskiej prokuratury okręgowej trafiło już 15 doniesień z całego kraju w sprawie znieważenia prezydenta Lecha Kaczyńskiego przez Lecha Wałęsę.
Tego samego dnia Dorota Kania dowiedziała się, że minister skarbu Wojciech Jasiński złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy prywatyzacji Polpharmy w lipcu 2000 r.
21 marca Dorota Kania i Rafał Pasztelański ujawnili, że policjanci z warszawskiego CBŚ rozwikłali zagadkę porwania i brutalnego zamordowania znanego inwestora giełdowego Piotra Głowali. Za zbrodnią stał m.in. jeden z bossów gangu pruszkowskiego.
Sonda
Większość biorących udział w sondzie Wprost 24 nie podzieliła sądów części środowiska dziennikarskiego, które uznało, że lustracja je upokarza. Ponad 80 proc. internautów nie miało wątpliwości, że wszyscy dziennikarze powinni się jej poddać.
Czy wszyscy dziennikarze powinni się poddać lustracji?
W tym tygodniu pytamy:
Wyniki za tydzień.
Sparing.pl (męska rzecz) to internetowa gazeta dla mężczyzn, czyli dużo o samochodach, podróżach, seksie i nowinkach technicznych. Strona prezentuje wysoki poziom edytorski i graficzny.
Od 1 lutego trwa głosowanie na Złotą Stronę Roku. Kandydatki do tego tytułu prezentujemy na stronie: http://zlotestrony.wprost.pl/strona_roku.
Więcej możesz przeczytać w 13/2007 wydaniu tygodnika Wprost .
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.